Uczymy się bawiąc jednocześnie- ramki wspierające naukę

Szukając nowych pomocy dla moich chłopców zależało mi na kilku aspektach : ważne by wspierała motorykę małą, logiczne myślenie, wprowadzała naukę poprzez zabawę, rozwijała spostrzegawczość i nie znudziła się zbyt szybko. Przeglądając czeluści internetu trafiłam na coś, co mogę Wam wszystkim polecić z czystym sumieniem i możecie być pewni, że zachwyci Wasze pociechy i Was wielokrotnie. Niedawno w nasze ręce wpadły dwie, plastikowe tabliczki różniące się poziomem trudności, do których to Wy dobieracie zadania dla Waszych pociech ( jeśli jesteś rodzicem) bądź ( jeśli jesteś nauczycielem) podopiecznych w szkole czy przedszkolu...

Logico Primo i Logico Piccolo to plastikowe tabliczki z kolorowymi guzikami, do których można dokupić książeczki z kartami, które ułatwiają dzieciom naukę czytania, pisania i liczenia, wprowadzając jednocześnie w świat kolorów, roślin, zwierząt, bajek oraz poważnych zagadnień, na przykład ruchu drogowego.

Z tej pomocy mogą korzystać już dzieci 3 letnie ! Świetnie sprawdza się jako samodzielny przerywnik swobodnych zabaw jak i podczas terapii pedagogicznych z dziećmi np opóźnionych rozwojowo bądź zagrożonych ryzykiem dysleksji. 

Jak pracować z ramkami ? Nic prostszego... Wybieracie książeczkę, wkładacie odpowiednią stroną, czytacie polecenie i dopasowujecie kolorowe guziczki a właściwie dopasowują je dzieci mając przy tym mnóstwo frajdy. Czy zadanie wykonane jest należycie sprawdzić możecie przewracając stronę.
Książeczki, które są w naszym posiadaniu to między innymi zestaw "Olek i Ada" dla dzieci od 3 do 6 lat. Chętnie pokażę Wam przykładowe strony...


Logico Primo oferuje różne formy zabawy, dzięki którym uczy:- spostrzegawczości,- posługiwania się liczbami i kolorami,- orientacji przestrzennej,- zdobywania wiedzy o świecie,- dostrzegania logicznych związków przez przyporządkowanie i analogie.


Odwrotna strona każdej karty umożliwia samokontrolę i stanowi dodatkową pomoc oraz zachętę do malowania, wycinania, majsterkowania czy opowiadania historyjek.
LOGICO PICCOLO postanowiłam przeznaczyć dla starszaka choć i do tej ramki znajdziecie w wydawnictwie Mac Edukacja mnóstwo książeczek wspierających rozwój młodszych dzieci. 

Dzięki tej ramce moj niespełna 7 letni Franek zdecydowanie chętniej zasiada na nauki czytania. On sam właściwie nie wie że się uczy bo robi to świetnie się bawiąc ;-) 
  
Zasada działania obu ramek jest taka sama. Tu również po drugiej stronie znajdziecie zadania aktywizujące i wspierające motorykę małą- trzeba zaznaczać, otaczać pętlą, kolorować itp.


Obie ramki możecie brać w ciemno z gwarancją zadowolenia z mojej strony.

Wielkimi krokami zbliża się dzień dziecka. Jeśli chcecie kupić wartościowy prezent, ktory przyczyni się do rozszerzenia wiedzy dziecka i wzmocni samoocenę to ta pomoc będzie idealna...


Ramka LOGICO PRIMO --> KLIK
Ramka LOGICO PICCOLO --> KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger