Klocki dotykowe- memo i nie tylko...

Memory, szukanie par, odkrywanie takich samych- różnie nazwać można zabawę, którą zna każdy z Was. Jestem wręcz pewna, że w Waszym życiu przelewały się różne karty, obrazki, klocki do tego typu rozgrywki i jedne podobały Wam się bardziej inne mniej. Dziś chciałabym Wam pokazać coś wyjątkowego- coś co towarzyszy nam niemalże każdego dnia od około miesiąca. Wydawać by się mogło, że drewniane elementy ze zdjęcia poniżej, to typowa gra w memo, o której mowa na początku wpisu- nic bardziej mylnego. One mają zdecydowanie więcej zastosowań ;-) 
Na początku chciałabym Wam powiedzieć, że przedstawione propozycje zabaw w tym wpisie wspierają motorykę małą, ćwiczą spostrzegawczość, koordynację ręka- oko, poprawiają refleks a podczas standardowej gry rozwijają umiejętności społeczne. Już od najmłodszych lat dziecko powinno być uczone, że zarówno przegrana jak i wygrana w życiu jest ważna- zwycięstwo cieszy, przegrana uczy pokory i pokonywania własnych słabości. Tego typu zabawki drewniane są idealnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z dziećmi w każdym wieku... Jak bawiliśmy się my ? Zapraszam na nasze propozycje...


 1. ZABAWA W POZNAWANIE FAKTUR, ODWRAŻLIWIANIE Z NAJMŁODSZYMI to swobodne dotykanie, szukanie par z zakrytymi lub odkrytymi elementami. Ta propozycja stymuluje receptory znajdujące się w palcach a elementy kolorowe są pomocne przy samokontroli dziecka oraz wspomagają pamięć malucha.

2. BUDUJEMY WIEŻE...

3. SZUKAMY PAR BEZ PODGLĄDANIA
Wkładamy wszystkie elementy do woreczka, szukamy tylko dotykając. Wygrywa ten, kto znajdzie najwięcej par...

4. WAGONIKI 
Układamy jeden za drugim jak wagoniki pociągu po czym przewracamy pierwszy sprawdzając czy wszystkie kolejne elementy się przewrócą. Jeśli osiągniemy zamierzony cel dziecko przekona się czy wagoniki zostały odpowiednio ustawione. 


5. KOLOROWO MI- najmłodsi mogą pobawić się w swobodną segregację kolorów poznając przy tym ich nazwy.

Czasem wydawać by się mogło, że jedna zabawka może mieć tylko jedno zastosowanie- nie ograniczajmy się, kombinujmy ! Życie jest zdecydowanie ciekawsze, gdy je sobie urozmaicamy ;-) 

Memo dotykowe znaleźć można tu --> KLIK

W zestawie znajdziecie 10 par drewnianych klocków, z różnymi fakturami o wymiarach wym. 9 x 4,3 x 1 cm.

SERDECZNIE POLECAMY !6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny zestaw-ile możliwości!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja do poznawania i rozwijania zmysłu dotyku. Myślę, że nada się też dla starszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne klocki. Widać również, że są bardzo ładnie wykonane. Nie widziałam takich jeszcze. Podoba mi się to, że mają tyle zastosowań. A czy "wagoniki" to nie jest przypadkiem typowe "domino" :-)?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne tę klocki, maluchy na pewno będą się nimi świetnie bawić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby taki niepozorny zestaw, a daje ogrom możliwości (y) bardzo mi się podoba, zresztą jak pozostałe pomoce które pokazałaś w ostatnim czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ u was ciekawych propozycji ! Przeglądam wpis i lecę na kolejne ! super zestaw :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger