Z mapą dookoła świata- poznajemy flagi, państwa i ich stolice

Wrzesień to u nas jak i u wielu z Was okres chorobowy. Coraz ciemniej za oknem, coraz zimniej, coraz więcej zarazków dookoła. Co robić ? Jednym z moich sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem jest dobra lektura. Postanowiłam sobie, że pokażę Wam trochę nowości wydawniczych w tym nie koniecznie pogodnym czasie a być może zainspiruję do chętniejszego sięgania po książki... Dziś czas na kolejną, rewelacyjną nowość od wydawnictwa EGMONT - "Biblioteczka Montessori. Geografia".


Coraz bardziej przekonuję się do nurtu pedagogicznego zapoczątkowanego przez Marię Montessori. 

*Krótko i zwięźle można zestawić koncepcje pedagogiczne Marii Montessori w następujący sposób:
 • Zajęcia ukierunkowane na indywidualne potrzeby poszczególnych uczniów; każde dziecko otrzymuje lekcję "na swoją miarę".
 • Respektowanie i akceptacja różnic w predyspozycjach oraz tempie przyswajania wiadomości.
 • Nauczyciel pełni w klasie rolę osoby asystującej, całkowicie oddanej kształtowaniu indywidualnie przebiegającego rozwoju każdego dziecka.
 • Wychowanie w oparciu o zasady pedagogiki Montessori w szkole ponadpodstawowej jest kontynuacją szkoły podstawowej i bazuje na tych samych zasadach wychowawczo-dydaktycznych.
 • Swoboda w działaniu, odkrywaniu oraz doświadczaniu prowadzi do rozwoju samodzielności oraz umiejętności przejmowania odpowiedzialności: Naucz mnie samemu to robić!
Książka, którą chciałabym Wam dziś przedstawić napisana jest zgodnie z tym właśnie nurtem. Tu dziecko poznając kraje Europy, Ameryki, Azji, Afryki itp. mogą wykazać się należytą aktywnością- mogą odkrywać świat na swój sposób... Franiowi bardzo podobała się możliwość odnajdywania poszczególnych flag, stolic i nazw Państw przyglądając się dołączonej do pozycji mapie w wydaniu xxl.

Znajdziecie tu również krótkie ciekawostki o każdym kontynencie...


Ta książka polecana jest zarówno fanom nurtu Montessori jak i ciekawym świata dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zdecydowanie poprawia koncentrację uwagi, uczy samodyscypliny i pobudza wyobraźnię. 

Tą książkę znaleźć można tu --> KLIK

2 komentarze:

 1. Mamy ją i jesteśmy zachwycone.Kolejna świetna propozycja od Egmont

  OdpowiedzUsuń
 2. Super propozycja (y) Widzę coraz więcej pomocy Montessori w wyd.Egmont - czad!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger