Królik i Misia i Jak rozpoznać Misia- nowości wydawnictwa Zielona Sowa

Któż nie lubi misiów? Piękne, kolorowe, pluszowe- kojarzą nam się ze słodkim dzieciństwem. Zastanawia mnie, czy rozmawiacie z dziećmi również o niedźwiedziach mieszkających w lesie ? Jak żyją, jakie są ich odmiany ? Z najnowszymi pozycjami od wydawnictwa Zielona Sowa będziecie mogli się choć na chwilę przenieść do prawdziwej krainy niedźwiedzi... To z pewnością będzie nie zapomniana podróż...Ktoś niszczy las ! Znane nam wszystkim zjawisko nieprawdaż? Jak można do tego nie dopuścić ? Co ze zwierzętami, które mają tu swoje miejsce na ziemi ? Tego dowiecie się w najnowszej książce "KRÓLI I MISIA Coś na ząb". 

Początkowo królikowi wydaje się, że drzewa odlatują do ciepłych krajów. Przychodzi z tym do swojej przyjaciółki Misi by zapytać jak to możliwe i gdzie one właściwie znikają ? Czy powrócą ? Niedźwiedzica jest przekonana, że drzewa nie potrafią latać więc bardzo zdziwiona postanawia rozwiązać nurtującą zagadkę..Seria „Królik i Misia” to przezabawne, pełne ciepła i radości historie o przygodach miłej niedźwiedzicy Misi i bardzo zgryźliwego Królika! Opowiadania wzruszają i zarazem rozśmieszają do łez dzieci i dorosłych! Wyjątkowe dialogi i piękne ilustracje to dzieło znanego i nagradzanego duetu: pisarza Juliana Gougha i ilustratora Jima Fielda (m.in. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”, „Koala, który się trzymał”, „Mysz, która chciała być lwem”).


Niedźwiedź czarny, brunatny, trochę czarny i trochę brunatny- wszystkie są bardzo niebezpieczne. Czy wiesz, że wybierając się w głąb nieznanego lasu możesz spotkać któregoś z nich ? Bez obaw- istnieje również prawdopodobieństwo, że nigdy nie spotkasz ich na swojej drodze jednak warto wiedzieć o nich małe co nieco... Co warto mieć przy sobie w razie bliższego spotkania z tym wielkim zwierzem ? Jak się zachować ? Wszystkiego dowiecie się z tej dużych rozmiarów rozkładówki...

Książka napisana z dużą dawką humoru rozbawi zarówno dzieci jak i rodziców. Wspólne przeglądanie kolejnych stron sprawi, że świetnie spędzicie czas podczas długich jesiennych wieczorów i być może poznacie kilka faktów z życia misiów ( nie, nie tych pluszowych z półek Waszych dzieci). Sami oceńcie, czy to o czym mowa napisane jest z należytą fantazją i czy właściwie z bohaterami książki nie warto się po prostu zaprzyjaźnić ?
2 komentarze:

  1. Nie znamy żadnej... ale już widzę, że koniecznie trzeba nadrobić :P Fajnie się zapowiadają i te cudowne ilustracje - musimy je mieć!!! (y)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy tą pierwszą jest rewelacyjna!!dziewczyny czekają juz na kolejną część

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger