Zawody i dinozaury z Albikiem- niezwykła nauka poprzez interaktywną zabawę

Albik- interaktywne pióro, które bawi i uczy nas nieustannie od ponad półtora roku ! Jedno pióro daje możliwość poznania tysiące słów, dostosowuje się do możliwości zarówno 3 jak i 7 latka ( dobierasz tylko odpowiednie książki) i wspiera rozwojowo na różnych poziomach edukacji... Brzmi ciekawie ? To skarbnica wiedzy, zagadek i dźwięków...Na czym to wszystko polega ? Odsyłam Was do naszego poprzedniego wpisu, w którym pokazałam jak wygląda jeden z pakietów startowych i książki, które stoją w miejscu dostępnym dla naszych dzieci by mogli korzystać z nich w każdej wolnej chwili--> KLIK. Każda część kryje w sobie tyle wiedzi, że nie nudzi się nawet po roku używania !  Dziś chciałabym skupić się na nowościach, które pojawiły się w naszym domu. Przyznam szczerze, iż myślałam, że spodobają się głównie Stasiowi ale myliłam się... Franio również bardzo chętnie do nich zagląda każdego dnia po czym dumnie opowiada o swoich nowych doświadczeniach i zdobytej wiedzy...

W serii CZYTAJ Z ALBIKIEM pojawiły się 4 nowe tytuły przedstawiające zawody :

- ŚMIECIARZE
- STRAŻACY
- WETERYNARZE
- LEKARZE


Jak wygląda praca śmieciarza ? Dlaczego tak ważna jest segregacja śmieci w dzisiejszych czasach ? Co oznaczają poszczególne kolory pojemników? W tej książce z pewnością uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania... Na kartach znajdziesz również liczne ciekawostki, dialogi i quizy sprawdzające wiedzę.
Nie raz zabierałam moje dzieci do weterynarza na szczepienie naszego pieska bądź po prostu po tabletkę na odrobaczanie. Od najmłodszych lat chciałabym wpoić im, że posiadanie zwierzęcia to nie tylko przyjemność ale i obowiązek. Oni już wiedzą, że tak jak i my- ludzie potrzebujemy lekarzy by być zdrowym tak samo zwierzęta potrzebują by o ich samopoczucie dbano w należyty sposób. Z tej części dzieci mają okazję min. dowiedzieć się, czy weterynarze używają takich samych narzędzi do swojej pracy co lekarze ratujący życie ludzi i przekonają się, że nie tylko zwierzęta domowe potrzebują wsparcia tego konkretnego człowieka... Po co czyści się zęby hipopotama ? Co zrobić gdy zwierzak złamie łapę ? Przekonajcie się wraz ze swoimi pociechami... To będzie z pewnością wiedza, którą nie raz zaskoczycie znajomych...  

Stasiowi bardzo spodobała się strona z jedzeniem dla zwierząt i tym co im wolno czego nie. Próbował po swojemu tłumaczyć naszemu pieskowi dlaczego nie może jeść czekolady :) 

Praca strażaka jest pracą bardzo odpowiedzialną . Z pewnością osoba pozostająca na takim stanowisku wymaga sporej odwagi i siły.. Czy strażacy ratują tylko życie ludzkie ? Czy ich akcje kończą się na gaszeniu pożarów? Z pewnością nie...W tej książce zobaczysz, że w wielu sytuacjach pomoc strażaków jest nieunikniona...
Na każdej stronie tej książki najmłodsi będą poznawać tajemnice zawodu lekarza. Dzieci dowiedzą się, co oznacza skrót RTG, dlaczego podczas choroby gorączkujemy i czym zajmuje się laryngolog. Terminy i procedury medyczne są objaśnione w przyjazny dla dziecka sposób. 
Wydwać by się mogło, że to zwykłe kartonówki z obrazkami- nic mylnego... Tu pióro opowie Wam o każdym, nawet najmniejszym szczególe. Ogromne zdziwienie na twarzach moich dzieci pojawiło się w momencie, gdy kliknęli magicznym przyrządem na okno w budynku szpitala bądź drogę ;-) 

Co dla starszych dzieci może zaproponować w najnowszej ofercie Albik ? Z pewnością zachwyceni będą fani dinozaurów... Jestem pewna, że odkryją fakty, o których wcześniej nie słyszeli... 


Miliony lat temu Ziemię zamieszkiwały dinozaury, o których, dzięki odkryciom i wykopaliskom, wiemy coraz więcej. Ta ilustrowana książka o największych gadach na świecie przybliży wam wiedzę o nich oraz o erze, w której żyły. Dowiecie się z niej co jadły dinozaury, jakie rozmiary osiągały i dlaczego wyginęły. Duża ilość informacji, wiele quizów i zagadek do rozwiązania zapewni godziny świetnej zabawy. Z książki usłyszysz ryk dinozaurów!

Prawie 1700 dźwięków i tekstów  

Tego wszystkie nie da się tak po prostu opisać więc nagrałam dla Was film, do którego obejrzenia zachęcam jeśli chcecie jeszcze bliżej poznać te magiczne pióro i książki pokazane w powyższym poście :)
1 komentarz:

  1. Genialne-frajda dla dziecka ogromna a i nauka.Muszę moim kupić na Mikołaja

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger