Niezwykła planeta- pomóż dziecku poznać otaczający go świat i pokaż, jak może go wspierać

 Jak zachęcić dziecko do poznawania otaczającego go świata ? Niestety, w obecnym świecie rodzicowi najłatwiej zobrazować go maluchowi poprzez film włączony w telefonie czy na komputerze- bo to przemawia do nich najbardziej. Nie ważne, że jest to film przyrodniczy- nie tędy droga... Niestety ale taki mamy świat, że zamiast wspólnych rozmów wysługujemy się elektroniką... Ja mówię STOP.. Osobiście zawsze będę zachęcać do sięgania po to, co my sami jako dzieci uważaliśmy za punkt odniesienia podczas poznawania rzeczywistości- książki... Będę zachęcać Was również do kreatywnych prac- bo takie jest jedno z przesłań tego bloga ;-) Dziś chciałabym Wam pokazać, że stworzenie wiatrowskazu, budki dla ptaków, koła wodnego czy domku dla trzmieli wcale nie musi być trudne...


Wydawnictwo ZIELONA SOWA wydała całkiem niedawno przecudowne publikacje, które aż się proszą by je otwierać wraz z dzieckiem... seria NIEZWYKŁA PLANETA zachęca do odkrywania świata, poznawania jego tajemnic i współtworzenia lepszego życia poprzez dbanie o środowisko. 

Wiatr jest bardzo ważnym elementem naszej planety. Co w nim takiego niezwykłego?
Dowiedz się, jak wiatr kształtuje nasz świat i jak ludzie nauczyli się okiełznywać jego siłę.
Odkryj, jak działa wiatr w naturze i jak wykorzystujemy jego siłę każdego dnia.
Stwórz własną żaglówkę i przekonaj się, jak to jest sterować latawcem. Ptaki są wszędzie, ale co właściwie robią i dlaczego są tak istotne dla naszej planety? Dowiedz się, jak pomagają zapylać rośliny oraz roznosić nasiona. Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o naszych pierzastych przyjaciołach i ich miejscu w świecie poprzez eksperymenty, badania i praktyczne zadania.Woda pokrywa większość naszej planety. To niezbędny element dla każdego życia na Ziemi. Dlaczego jest tak niezwykła?
Dowiedz się, jak woda wpływa na nasz świat i do czego wykorzystujemy ją każdego dnia.
Odkryj wodę i poznaj prawa pogody, robiąc chmury w słoiku.
Stwórz mały staw dla stworzeń w Twoim ogrodzie.


Pszczoły to jedne z najciężej pracujących owadów żyjących na naszej planecie. Przelatując z kwiatu na kwiat, przenoszą pyłek, dzięki czemu rośliny, które potem spożywamy, mogą się rozmnażać. Bez pszczół świat byłby zupełnie inny.
Odkryj wszystko, co powinieneś wiedzieć o pszczołach i ich miejscu w ekosystemie Ziemi przez eksperymenty, poszukiwania i zadania do wykonania.
Ta książka łączy w sobie różne dziedziny, takie jak kultura, historia, sztuka, rzemiosło oraz nauka, pomagając dzieciom poznać świat natury przez zbieranie informacji, własną twórczość i odkrywanie tajemnic.To idealne pozycje dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jestem przekonana, że zawartą treścią będą zainteresowane dzieci już od 6 roku życia... Przyznam szczerze, że sama wiele się z nich nauczyłam :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger