Prace domowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami poziom 2

Kwarantanna kwarantanną ale naukę kontynuować trzeba. Dlaczego jest to takie ważne zwłaszcza u dzieci z problemami rozwojowymi ? Staś w placówce do której uczęszczał na bieżąco by rozwijać się prawidłowo miał zapewnione terapie. To głównie tam w ciągu tygodnia ćwiczył zdolności manualne, uczył się liczyć i poznawał znaki graficzne liter. Starałam się być rodzicem jak każdy z Was i gdy mam wsparcie specjalistów wykorzystuję to- w domu wspieram ale nie wymagam pełnego, 100 procentowego skupienia zwłaszcza po pełnym bodźców dniu. podczas zajęć indywidualnych, które moje dziecko ma niemalże codziennie "jeden na jeden" nauczyciele wykonują kawał dobrej roboty . To po części dzięki ludziom, na których trafiamy jesteśmy na takim poziomie poznawczym jak teraz. Nie chcę by nastąpił regres. Pierwsze dni kwarantanny przeznaczyłam na jeszcze lepsze poznanie braków edukacyjnych mojego dziecka ( choć częściowy obraz już miałam wcześniej) i zamówiłam w księgarni INVERSO niesamowitą pomoc, która jest godna polecenia. 

"Prace domowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" to zbiór różnorodnych zadań opracowanych przez niezwykłą Olgę Kłodnickę, którą mam przyjemność obserwować nabieżąco w internecie. Autorka prowadzi bloga oraz fanpage, na którym bardzo często podpowiada jak pracować i rozumieć dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Słuchając jej wypowiedzi czuć, że doświadczenie, które posiada to cenna wiedza zarówno dla nauczycieli, terapeutów oraz rodziców. Zanim zamówiłam tą pozycję próbowałam zobaczyć jej wnętrze w internecie- bez skutku. Chciałam zobaczyć jak bardzo różnią się od siebie poziomy 1 i 2 jednakże musiałam w ciemno zdecydować z powodu braku wglądu do pozycji. Osobiście nie lubię kupować kota w worku i mam nadzieję, że niektórym z Was ułatwię wybór, jakiego sama nie miałam bądź nie potrafiłam odpowiednio znaleźć. 


Pierwsze strony tego poziomu to nauka liter i cyfr- od 1 do 10. Bardzo brakuje mi tu jednej linijki, w której dziecko mogłaby napisać liczby po kropkach bądź śladzie ale z pewnością nie powinno to przekreślić całości. Zobaczcie jak bardzo różnorodna jest to pomoc, która może trafić w gusta wielu osób...

Całość to karty pracy pogrupowane tematycznie: nauka liter, nauka cyfr, zadania matematyczne, grafomotoryka, analiza i synteza wzrokowa, ćwiczenia ogólnorozwojowe, kolorowanie, logiczne myślenie.
Staś bez strojenia min nie byłby sobą ale przyznam szczerze bardzo chętnie zasiadł do prac, które mu dziś zaproponowałam właśnie z tej pozycji. Kart pracy jest na tyle dużo i są tak bardzo zróżnicowane, że śmiało mogę stwierdzić, że wystarczą nam na najbliższy rok. 

Kolorowaliśmy, wycinaliśmy, liczyliśmy, dopasowywaliśmy takie same- mnóstwo nauki w jednej teczce !

Tą pozycje możecie zakupić tu --> KLIK <--
1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy ten zestaw, Paula nasza bardzo lubi książeczki aktywizujące a ten zestaw byłby dla niej bardzo ciekawy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger