Gry wspierające rozwój od malucha do szkolniaka - ZU & BERRY

Gry, pomoce, karty, które chcę wam dziś pokazać są zróżnicowane zarówno pod względem merytorycznym jak i przedziałem wiekowym do którego są kierowane. W swoim poście uporządkuję je rosnąco i pokażę jak bawić się z dziećmi od drugiego do 5 roku życia i jak wykorzystać je w terapii. 

Pozycje, które chcę wam przedstawić pochodzą z niezwykłej moim zdaniem serii gier ZU & BERRY i dzięki niskiej cenie są dostępne na każdą kieszeń. Co w nich takiego niezwykłego ? W większości skonstruowane są na zasadzie kart, zajmują mało miejsca w szafkach i dają sporo możliwości edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych. Wszystkie zadania można modyfikować według własnego uznania i dostosowywać do możliwości i umiejętności dziecka zatem świetnie pracuje się na nich z osobami z problemami rozwojowymi.Przy tej pozycji wariantów zabawy jest kilka- możemy układać osobno owoce, warzywa, kategoryzować kolorami czy smakiem- słodki, gorzki, kwaśny... A może porozmawiacie wspólnie z czego można zrobić dżem a co można zjeść jako surówkę do obiadu ? Jak widzicie tu ogranicza Was tylko i wyłącznie Wasza wyobraźnia. Na pochwałę zasługują realistyczne ilustrację i przekroje każdego elementu. Można pracować z nimi już od 18 miesiąca życia Waszych pociech... Te karty idealnie wpisują się w naukę zdrowych nawyków żywieniowych...
KOLOROWE PRANIE 

Kolejna pozycja, która świetnie sprawdzi się u młodszych dzieci i tych, które mają ochotę poćwiczyć kategoryzację i prace domowe w nietypowy sposób :) W zestawie znajdziecie 4 kolorowe pralki oraz 16 żetonów z ubraniami w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym. Z założenia pomoc służy wkłądaniu w odpowiednie otwory kolejne części garderoby jednakże ja nie byłabym sobą jakbym trochę tego nie zmodyfikowała. Zrobiliśmy prostą suszarkę na pranie z 3 listeweczek i dwóch sznurków, które bardzo spodobały się mojemu dziecku. Na sznureczkach ćwiczymy zarówno motorykę małą jak i sekwencje o odpowiednich kolorach...

Gdzie znajduje się Berry ? Gdzie  ukryła się Zu ? Porozmawiajmy o tym... 
W tym zestawie przeznaczonym dla ciut starszych dzieci (3+) znajdziecie kartonową figurkę alpaki Berry i surykatki Zu, które uczą przedszkolaki przyimków w bardzo przystępny dla nich sposób. W nie wielkim pudełku poza zwierzaczkami jest również skrzyneczka oraz 17 dwustronnych kart, które losując wspomagają rodzica podczas tłumaczenia tego, co nie dla wszystkich dzieci jest oczywiste. Nad, pod, obok, za- może teraz Wy ustawicie figurki wg własnego uznania ? Czy będą blisko siebie czy daleko ? Patrzą się w tym samym kierunku czy są od siebie odwrócone plecami ? 
UKŁADAM SŁOWA 

wersja dla młodszych dzieci --> KLIK
wersja dla starszaków --> KLIK

Ta pozycja dostępna jest w dwóch wariantach- dla młodszych i starszych dzieci . Czym się różnią ?W pierwszej opcji wyrazy mają od 2 do 4 liter, a w drugiej  4,5 i 6 ( w tym szeleszczące ) pozwalające przyswoić trudniejsze wyrazy zwierząt i przedmiotów. Młodszym dzieciom proponuję dodatkowo tak jak widać na zdjęciach stworzyć planszę ze wszystkimi wyrazami i zaznaczać np guzikiem, który w danym momencie będzie odtwarzany- to znacznie ułatwia zabawę.
Podczas zabawy dzieci:
– ćwiczą pamięć oraz zdolność koncentracji,
– a także rozwijają twórcze myślenie.
Nauka oparta na doświadczeniu i zabawie pomaga zachęcić do czytania, które jest jednym z najważniejszych wyzwań na początku edukacji.
Zestaw zawiera propozycje ćwiczeń, które pozwalają utrwalić litery alfabetu i przygotować się do nauki czytania.


Kolorowe są matrioszki,
Mają chustki w kwiatki, w groszki.
Cały czas się uśmiechają,
Do zabawy zapraszają.
Odwróć kartę – trzy kolory,
Było łatwo do tej pory.
Start i wszyscy już szukają!
Czy matrioszkę rozpoznają?
Kto właściwy zrobi gest,
Ten zwycięzcą dzisiaj jest!
Ten wierszyk to po krótce instrukcja zabawy :) Odkrywacie kartę i szukacie na rozsypanych po całym stole lub na dywanie matrioszek odpowiedniego koloru. Kto zbierze ich najwięcej wygrywa...
ZAWARTOŚĆ20 kart matrioszek
40 kart kolorów
instrukcja
ŁOWY NA NAKRYCIA GŁOWY


ZAWARTOŚĆ 
20 kart bohaterów 
24 karty nakryć głowy 
1 karta pomocy 
16 żetonów pomyłki


Łowy na nakrycia głowy to rodzaj gry pamięciowej. Głównym zadaniem małych graczy jest poszukiwanie, metodą prób i błędów, właściwego kapelusza i dopasowanie go do określonej bajkowej postaci z królewskiego dworu. Dozwolone, a wręcz niezbędne, jest blefowanie, dzięki czemu dzieci uczą się panować nad swoimi emocjami. 
Karty pozwalają najmłodszym przenieść się w świat baśni, w którym spotykają czarodziejów, wróżki i królewny. Zachęcajmy dzieci do kreatywnej zabawy i tworzenia bajkowych opowieści o przygodach postaci z Magicznego Królestwa. 

Wszystkie dzisiejsze propozycje do nabycia tu: https://www.zuberry.pl/

2 komentarze:

  1. Świetne te gry!! pranie i gdzie jest ZU i Berry..wszystkie super:0 Nowości mega.My mamy kilka starszych i tez często używamy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Najlepsza jest nauka poprzez gry i zabawy :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger