Masza i Niedźwiedź & Bing- nowości wydawnictwa Egmont

Dziś chciałabym Wam pokazać zarówno aktywizujące książeczki dla najmłodszych jak i pozycję do czytania przed snem, która bardzo zaciekawi nawet największych wiercipiętów... MASZA I NIEDŹWIEDŹ oraz BING to absolutne hity wśród przedszkolaków, które kochają przygody. Staś od dawien dawna uwielbia bohaterów, o których mowa w dzisiejszym wpisie i nie wyobrażam sobie dnia bez bajki czytanej lub oglądanej bez choćby jednego z nich. Zobaczcie jakie nowości ma dla nas w swojej ofercie wydawnictwo EGMONT.
Znacie Masze i Niedźwiedzia ? Myślę, że skoro jesteście rodzicami to pytanie może stać się pytaniem retorycznym :) Osobiście mam w domu ogromnego fana tej małej łobuziary. Bajeczka o przygodach tej małej dziewczynki i jej przyjaciela jest uwielbiana na całym świecie. Przyjaźń tych dwojga to namiastka relacji w świecie rzeczywistym między rezolutnym rodzicem a szalonym, chętnym poznania świata dziecka, które chce zdobywać świat mimo przeciwności, które może napotkać na swojej drodze. Książeczki aktywizujące, które w obecnym czasie wydało wydawnictwo Egmont i pojawiły się w naszym domu to MASZA NA TROPIE i MOZAIKA DO WYKLEJANIA I KOLOROWANIA.


Mozaiki do wyklejania i kolorowania to propozycja dla maluchów, które uwielbiają twórcze wyzwania. Zawarte tu przepiękne, geometryczne obrazy o różnym poziomie trudności można kolorować kredkami lub flamastrami, wyklejać za pomocą dołączonych do książki, ponumerowanych naklejek albo ozdabiać plasteliną, papierem kolorowym czy kulkami z krepiny. To znakomita i relaksująca zabawa, która wspiera rozwój sprawności manualnej dziecka, jego kreatywność i poczucie estetyki.
Szukaj i znajdź to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!
Książki typu " szukaj i znajdź" uwielbiam główne ze względu na swoistą prostotę i magię ilustracji. Zazwyczaj w tego typu propozycjach nie ma zbyt wiele tekstu a ukryte elementy są na tyle przyciągające wzrok dziecka, że chce się sięgać po nie wielokrotnie.

W nasze ręce wpadła również pozycja, która poza tym, że znajdują się w niej inne sytuacje i bohaterzy niewiele się różni od tej opisanej powyżej. BING NA TROPIE. SZUKAJ I ZNAJDŹ  to tak jak w przypadku Maszy i Niedźwiedzia mnóstwo zabawnych sytuacji, w których można wyszukiwać sporą ilość niezbyt skomplikowanych szczegółów. Obie pozycje świetnie się sprawdzą przy najmłodszych pociechach, które dopiero wkraczają w świat książeczek aktywizujących.BING 100 NAKLEJEK to łamigłówki o zróżnicowanym stopniu trudności i ponad 100 naklejek. Część z nich można wykorzystać do rozwiązywania zadań, a część – do zabawy. 
Łamigłówki w książeczce zostały dobrane tak, aby uwzględnić indywidualne różnice w rozwoju dzieci i pomóc w kształtowaniu umiejętności niezbędnych na pierwszym etapie edukacji. Trudniejsze zadania mają specjalne oznaczenia – w ich rozwiązywaniu mogą pomóc rodzice!
Ostatnią pozycją jaką chciałabym Wam dziś pokazać jest ta, która poszła dziś ze Stasiem spać. Ledwo przyniósł ją do nas kurier a już wywołała tak ogromną radość, że połowa tej niezwykle kolorowej książeczki za nami. To króciutkie opowiadania z mnóstwem ilustracji, które czyta się jednym tchem. 


W książeczce „Bing. Bajki 5 minut przed snem” dziecko znajdzie:
● niepublikowane wcześniej, króciutkie historyjki, których przeczytanie zajmuje jedynie 5 minut;
● przygody swoich ulubionych bohaterów, znanych dzieciom z animowanej bajki emitowanej na kanale MiniMini+;
● prosty, zrozumiały dla najmłodszych język;
● kolorowe ilustracje z animacji;
● świetny materiał na pierwszą przygodę z czytaniem!  
2 komentarze:

  1. świetne są te książki mamy i my je:) Masza wymiata:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne publikacje, cikawe czy mojemu Młodemu Masza przypadłaby do gustu

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger