Zręczne akwarium- nietypowy sorter dla bystrzaków

Dziś mam Wam do pokazania ze Stasiem nietypowy i bardzo ciekawy sorter kształtów, który nie tylko jest świetną zabawką ale przede wszystkim trenuję zręczność manualną naszych pociech. Jak wiecie jako żona stolarza cenie sobie ponad wszystko pomoce edukacyjne wykonane z drewna i tu oczywiście nie mogę wyjść z podziwu iż pomimo prostoty zastosowania - dopasowywania kształtu do otworu- wykonanie i pomysł jest na najwyższym poziomie.  


W SKŁAD ZABAWKI WCHODZĄ : 
-akwarium z otworami
- 7 belek różnego przekroju 

Wydawać by się mogło, że sam zestaw jest niewielki jednakże można dzięki niemu trenować zarówno koncentrację uwagi, sprawność manualną, koordynację wzrokowo- ruchową jak i precyzję dopasowywania. 


Całość skonstruowana w sposób bezpieczny i przyjazny małemu dziecku. Uwagę przykuwają rybki na każdej ściance o których można porozmawiać z naszym maluchem bądź pokolorować wg własnego uznania co sprawi, że układanka będzie jeszcze bardziej nietypowa i nada dodatkowego wyrazu dzięki konkretnej fantazji naszej pociechy. Dodatkowym atutem jest fakt, że nasze akwarium może służyć np jako pudełeczko do wrzucania i wyjmowania drobnych przedmiotów i za pomocą pęsety lub szczypiec wyciągać je ćwicząc przy tym jednocześnie precyzyjne ruchy palców. ZRĘCZNE AKWARIUM znajdziecie tu --> KLIK


3 komentarze:

 1. Bardzo fajne pomoce. I Synek z dużym entuzjazmem z nich korzysta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo kreatywna jest ta zabawka. Tak szybko się nie znudzi. I jeszcze drewniana... Urzekła mnie. Przydałaby się taka w moim przedszkolu :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten sorter jest świetny, U nań Młody jest nim zachwycony

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger