Żelowa zabawa to fajna sprawa !

Czas na zupełnie nową, innowacyjną zabawkę, którą możesz stworzyć samodzielnie. Ba- toTy decydujesz o kształcie, kolorze, wielkości. Jak to możliwe ? O czym mowa? O TUBI JELLY...


Cóż to takiego ? Tubi Jelly to żelowe pisaki w dużych tubach, które w magiczny sposób potrafią zmienić swoją konsystencję w trójwymiarową zabawę. 

Zobaczmy jak to działa krok po kroku :

1. Na dołączonych do zestawu folii rysujecie to co sami sobie wymarzycie ( folia pusta) albo odwzorowujecie już wytłoczony wzór ( u nas tematycznie powstawały potwory). Krok pierwszy jest bardzo ważny i uczy precyzji. Franek, który ma zaburzenia integracji sensorycznej z reguły za mocno dociska do kartki ołówki, kredki, mazaki i bardzo byłam ciekawa jak poradzi sobie z żelową masą w tubach. Przyznam szczerze, że zdarzyło mu się nacisnąć zbyt mocno buteleczkę ale dzięki temu nauczył się, że kontrola nad napięciem w paluszkach jest bardzo ważna- to dla nas niesamowicie ważne ćwiczenie.2. Kolejnym krokiem jest połączenie aktywatora z 400 ml wody w pojemniku z zestawu. Mieszajcie tak długo aż biały proszek całkowicie się rozpuści. 


3. Etap trzeci to delikatne przełożenie naszego obrazka do roztworu wody z aktywatorem. Po około dwóch minutach ruszamy delikatnie folijką by pomóc jej odkleić się od naszego żelowego bohatera. Po rozdzieleniu masy i foli czekamy kolejne 3-4 minuty i gotowe- mamy postać/ rzecz/ wymarzony element w formie trójwymiarowej mini zabawki!

UWAGA ... Jeśli weźmiesz żelek do ręki i delikatnie naciśniesz zobaczysz, że w środku żelka nadal będzie wyczuwalna płynna masę.
Jeśli chcesz aby żelek zastygł i stał się bardziej twardy, pozostaw go w aktywatorze jeszcze na około 20 minut.


Istnieją zestawy, w których znajdziecie dodatkowe akwarium z żelowymi kryształkami, które pozwalają zachować kształt i formę naszych obrazków na dłużej...

Warto również wiedzieć, że gdy skończą Wam się zasoby - na pewno nie będzie to prędko bo każdy kolor starcza na bardzo długo- to możecie dokupić pojedyńczą farbę na stronie TUBAN. Jestem przekonana, że zestaw sprawdzi się znakomicie również jako prezent ! 

W mojej opinii Tubi Jelly to cudowna alternatywa do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, która pozwala na maksymalne pobudzenie wyobraźni. W związku z tym, że trzeba tu bardzo dużo precyzji i cała praca wymaga maksymalnego skupienia zestawy przeznaczone są dla dzieci powyżej 8 roku życia. Od kilku dni w naszym domu panuje istny szał związany z niezwykłymi stworkami i praktycznie nie chowamy kolorowych tubek z magiczną masą. Gdy do Frania przychodzą koledzy mój syn z ogromną radością zaprasza ich do wspólnej zabawy... Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto ma w domu bystrzaka w wieku powyżej 8 lat ...


1 komentarz:

  1. Mamy te zestawy !! to moc super zabawy, często na wakacjach dziewczynki i ja bawiliśmy się ,Najlepsze jest to ,że można kilka razy tworzyć i tworzyć swoje stworki glutkowe:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger