Logiczne łamigłówki dla każdej mądrej główki - Kapitan nauka

 Gry, książki, zabawy spontaniczne- wszystko świetnie sprawdza się do zapełnienia dnia każdego dziecka ale czy znajdujecie też czas i ochotę na naukę poza tą szkolną czy przedszkolną? Czy nauka musi być tylko z "musu "? Osobiście jestem zdania, że warto pokazać dziecku jak najwięcej możliwości do zdobywania wiedzy poprzez zabawę, ciekawostki i nietypowe poznawanie świata...  My dziś posłużyliśmy się kartami, puzzlami i układankami od KAPITANA NAUKI

LOGIKA

Na początek coś dla najmłodszych- 3 edukacyjne gry dla dzieci od 3 do 7 lat. Staś je pokochał od pierwszego wejrzenia a ja jestem z siebie dumna, bo mogłam przemycić wiedzę o otaczającym nas świecie na puzzlach, które uwielbia. Jak zmienia się przyroda wraz z porami roku ? Jak powstało drzewo i kiedy rodzą się pisklęta ? Poznajcie etapy wykluwania się kasztanów z zielonej skorupki i wspólnie ułóżcie puzzle dotyczące przeciwieństw... Czy Wasza pociecha od razu dostrzega na nich różnice ? 


W pudełku znajdziecie 4, dwustronne układanki dotyczące pór roku i gatunków zwierząt, 8 układanek 2-3 elementowych z przeciwieństwami i związkami przyczynowo skutkowymi. 


Zestaw 100 zadań na kartach ze zmazywalnym pisakiem w gratisie i książeczką dla rodziców opracowaną przez niesamowitą psycholog Agnieszkę Bielę. Znajdziecie tu zagadki dotyczące przeszukiwania, porównywania, wyobraźni przestrzennej , szeregowania, kategoryzowania, segregowania, myślenia logicznego, spostrzegawczości, ćwiczeń grafomotorycznych  czy rozwiązywania labiryntów. Powiem Wam szczerze, że jestem przekonana, że ten zestaw zaciekawi nawet tych opornych co do nauki bystrzaków od 6 do 9 lat. Świetna alternatywa dla spędzania czasu przed tv czy komputerem, który teraz jest tak bardzo na czasie zwłaszcza przy zdalnym nauczaniu, które opanowuje cały nasz kraj. Niech nasze domowe uczennice i uczniowie zamienią się w detektywów i rozwiążą na kartach wraz z detektywem motywem bardzo ważne zagadki !Co ciekawe w zestawie dołączona jest również wyżej wspomniana książka dla rodziców. Co w niej ciekawego ? Otóż dowiecie się z niej czy koncentracji można się nauczyć, czym ona właściwie jest, dlaczego tak wiele dzieci ma z nią problemy i jak wspomóc najmłodszych w treningu logicznego myślenia... To bardzo ważne informacje, o których powinien przeczytać każdy rodzic..


KLIKAJĄC W TYTUŁ OPISYWANEJ GRY ZOSTANIECIE PRZENIESIENI NA STRONĘ, NA KTÓREJ MOŻECIE ZAKUPIĆ JE W DOBREJ CENIE ! 

5 komentarzy:

 1. Kapitan Nauka jak zwykle spisał się na medal👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś razem z dziećmi rozwiązywałam takie logiczne łamigłówki, mnóstwo frajdy przy tym było, teraz pracuję przy nich z rodzicem, któremu ucieka pamięć, i też jest ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. otóż to.. ja za dzieciaka uwielbiałam takie łamigłówki i nadal mam do nich słabość :D

   Usuń
 3. Gry wyglądają bardzo przyjaźnie, moja najmłodsza pociecha już powoli zaczyna zabierać się za puzzle.

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy bardzo podobne gry tylko innej firmy, moje dzieciaki przepadają, także zawsze polecam :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger