Brainbox- zapamiętaj i odpowiedz...

 Hit w naszym domu... "Mamo zagramy ? To taka szybka, fajna gra..."- wybrzmiewa z ust Frania każdego dnia i to absolutnie nie jest przesadzone ani napisane na potrzeby tekstu... Nie spodziewałam się, że " zwykłe " karty mogą być tak emocjonujące a zarazem świetnie mogą wspierać koncentrację uwagi... Sprawdziliśmy z Franiem dwie części serii wydanej przez wydawnictwo REBEL i chcielibyśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami...

Czym jest BrainBox?

To seria wyjątkowych gier edukacyjnych, które będą wspierały rozwój Twoich dzieci lub podopiecznych na każdym etapie nauki. Wykorzystując dynamiczną i angażującą zabawę, gry z linii BrainBox pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. 

Każde pudełko to zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek (należy przyjrzeć mu się przez określony czas), a z drugiej zestaw pytań, sprawdzających nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu.


W BRAINBOXY można grać zarówno samodzielnie jak i w grupie. W jaki sposób ? Gdy wasza pociecha ma ochotę pobawić się samodzielnie odwraca kartę z obrazkiem i przygląda się jej 10 sekund ( czas odmierza dołączona klepsydra) po czym bierze kartkę, długopis i zapisuję po kolei odpowiedzi na pytania. Gdy jest Was więcej, siadacie w kole i po kolei odsłaniacie obrazek, próbujecie zapamiętać jak najwięcej szczegółów, kształtów, kolorów i tych naj mniej oczywistych elementów po czym rzucacie kostką numer odpowiadający pytaniu na odwrocie. Wygrywa ta osoba, która np w ciągu 5 rund odpowie bezbłędnie na najwięcej pytań. 

W pudełku z obrazkami znajdziecie ilustracje dotyczące dnia codziennego, czynności jakie wykonujemy każdego dnia, pór roku, zwierząt czy przyrody. Wydawać by się mogło, że są one banalnie proste ale nie pytajcie ile razy poległam na pytaniach dotyczących koloru skarpet czy godzinie na zegarze, która wydawała mi się mało istotna bo zegar malutki... :)W boxie z matematyką znajdziecie proste dodawanie do 20, figury geometryczne, wagi, miary itp. To świetny sposób na wprowadzenie najmłodszych w świat królowej nauk, z którym będą zmierzać się niezliczoną ilość razy w swoim życiu. Taka forma zabawy połączona z nauką może być świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu ale i może zaowocować polubieniem jednej z najważniejszych moim zdaniem dziedzin nauki już od najmłodszych lat. 

OBRAZKI--> klik
MATEMATYKADLA NAJMŁODSZYCH --> klik
5 komentarzy:

 1. Wow, bardzo spodobała mi się ta gra. Myślę, że mój starszy synek chętnie zagrałby ze mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gier u nas też coraz więcej. Wszelkie opcje gier pamięciowych i skojarzeniowych bardzo sobie cenię. Bardzo ciekawa gra, też chyba poległabym na oczywistościach ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie gry edukacyjne to złoto! Przy mojej trójce mam stale wrażenie, że nie mamy ich dość. Uwielbiam nowości i ciekawe propozycje. dzięki za polecajkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. baaardzo odkrywcza gra dla nas... uwielbiamy ją :) Masz rację- przy kilku dzieciach gier nigdy za wiele

   Usuń
 4. To jest TO!!!!! coś dla nas- super,że trafiłam na ten wpis:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger