Gry na długie jesienne wieczory od 3-4 do 99 lat.

 Dawno nie pokazywałam Wam tu gier, czas nadrobić zaległości. Jako, że mamy nie sprzyjająca pogodę za oknem, długie wieczory, pandemię i zbliżające się święta więc czas zadbać o prezenty, tego typu wpisy będą pojawiały się u nas zdecydowanie częściej. Nasza rodzina uwielbia spędzać czas na spacerach w pięknych okolicznościach przyrody ale czasem trzeba przystopować i między innymi dla zdrowia psychicznego i fizycznego zaszyć się w domowych kątach. Nie oznacza to oczywiście, że musimy biernie leżeć przed tv i oglądać tv- wręcz przeciwnie. Odłóżmy wszelkie elektroniczne cuda, powyłączajmy ekrany większe i mniejsce, usiądźmy wspólnie na dywanie i weźmy w rękę gry, które sprawią przyjemność zarówno dzieciom jak i rodzicom. Dziś mam dla Was dwie propozycje od KAPITANA NAUKI i wydawnictwa Edgard. 

PSI WYŚCIG

Pozwolę sobie zacząć od pozycji, w którą zagrać możecie już z dziećmi 3 letnimi. Często fakt, że jakaś planszówka jest dedykowana takim maluchom może oznaczać, że starsi będą się przy niej nudzić bądź będą musieli dawać " fory " młodszym by te się cieszyły- nie tu. Tu liczy się łut szczęścia a to z kolei świetna możliwość by nasze pociechy nauczyły się zarówno wygrywać jak i ponosić porażkę. 

W pudełku znajdziesz :
- 10 kości do losowania ( 6 z kolorami , 4 z kształtami)
- 4 pionki- psy na podstawkach
- paski do ułożenia trasy do gry w kolory
-paski do ułożenia 4 tras do gry w kształty
- instrukcję


W tym niewielkim opakowaniu znajdziecie dwa warianty gier- kolory i kształty. Co bardzo mnie ucieszyło to fakt, że w pierwszej propozycji możecie ułożyć trasę zarówno na długość całego dywanu ( gra będzie trwała pewnie ponad pół godziny w zależności od szczęścia) albo krótką np z 3 elementów dla dzieci u których czas skupienia jest bardzo krótki. Możecie oczywiście stopniowo wydłużać trasę ćwicząc tym samym skupienie pociechy. Zabawa przeznaczona jest od 2 do 4 osób. 


Jak grać ? Nie chcę Wam tu spisywać instrukcji ale po krótce powiem, że w każdym z 2 wariantów zasada jest ta sama- rzucasz kostkami ( dosłownie) i poruszasz wybranym przez siebie wcześniej pionkiem tyle pól na ile pozwalają Wam kolory lub kształty. Wasza pociecha nie zna jeszcze ich nazw? To świetna okazja by się teraz nauczyć poprzez zabawę.

W zabawie z kolorami chodzi o to by wg uznania ułożyć planszę ( za każdym razem może być to inna konfiguracja) i licząc na szczęćie wyrzucać po kolei kostki z kolorami odpowiadającymi kolorami łapek np . jeśli rzucając odsłonią się kości żółta, brązowa i fioletowa wg trasy poniżej możesz poruszyć się tylko o jedno pole i przekazujesz kostki przeciwnikowi. Jeśli drugiej osobie odsłoni się niebieska, zielona i brązowa- niestety nie może się ruszyć bo umowa jest taka, że przeskakujemy po kolei po łapkach z odpowiednimi barwami. Tu raz możesz być na prowadzeniu a za chwilę daleko w tyle- świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych uwierzcie :-) 


W tym wariancie każdy z Was wybiera pionek oraz kolor przewodni Waszych bud. Ważne jest aby rzucając kostkami rozpoznawać figury i kształty, które wypadają i dopasowywać je do Waszych plansz. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dojdzie do swojej własnej mety. 


Zakodowany zamek to gra dla nieco starszych 4-5 letnich przedszkolaków i starszych. 

W pudełku znajdziesz :
- planszę
- 35 kart 
- 28 żetonów ze skarbami 
4 żetony z duchem i czarodziejem

Ta gra to gra kooperacyjna- wygrywają wszyscy albo nikt. Wcielicie się tu w rolę magicznego czarodzieja, który musi zdążyć zebrać 4 wcześniej przez Was wylosowane skarby i ułożone wg ukrytych kodów na planszy zanim duch dotrze do wieży. Utrudnieniem jest fakt, że poruszacie się tylko w kierunkach wylosowanych w 3 kartach w każdym rozdaniu. Możecie się ze sobą konsultować bo to Wasza wspólna przygoda... 
Gra stanowi propozycję do nauki podstaw kodowania bez użycia komputera. Barwne ilustracje i ciekawa fabuła zachęci dziecko do zabawy, w trakcie której poćwiczy tworzenie komunikatów i algorytmów. Rozwinie myślenie logiczne, kreatywność i umiejętność skupienia na zadaniu. Wariant kooperacyjny gry nauczy współpracy, w celu opracowania strategii wygranej. Grać można również w pojedynkę i dzięki temu w twórczy sposób spędzić czas samemu, gdy nie ma akurat w pobliżu innych miłośników planszówek!
KLIKAJĄC W TYTUŁ OPISYWANEJ GRY ZOSTANIECIE PRZENIESIENI NA STRONĘ, NA KTÓREJ MOŻECIE ZAKUPIĆ JE W DOBREJ CENIE ! 

10 komentarzy:

 1. Świetne propozycje na jesienną nudę,widzę już tu propozycje dla nas 🤗

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne i ciekawe... w sam raz na długie wieczory 👌😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga z gier naprawdę mi się bardzo podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy Zakodowany Zamek - naprawdę fajna gra :) Wyścig psi również prezentuje się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne gry. Dla mojej córki już trochę za proste, ale chętnie je komuś sprezentujemy:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Kapitan Nauka wypuścił ostatnio na rynek bardzo ciekawe propozycje. Ostatnio widziałam taką o Historii Polski, która bardzo mnie zainteresowała. Teraz u Was widzę kolejne ciekawe gry. Koniecznie muszę je zakupić dla nas. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdy wyglądają bardzo sympatycznie, szczególnie ta z pieskami.

  OdpowiedzUsuń
 8. My mamy "Zakodowany zamek", bardzo go lubimy - ake ta druga gra też prezentuje się bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 9. te gry niesamowicie mnie kuszą, chociaż dzieciaki są jeszcze za małe, to będe miała je na później ;-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger