Bajeczki na dobranoc- SMERFY I MUMINKI

Pamiętacie te wyjątkowe chwile młodości jakieś 20 lat temu codziennie o 19 godzinie ? Muminki, Smerfy, Gumisie- dobranocka. To były czasy.. Dziś bajki lecą niemalże całymi dniami a ja chciałabym pokazać moim dzieciom te, które fascynowały maluchy w dawnych latach i czekało się na nie jak na coś bardzo wyjątkowego. Z pomocą przyszły nam 3 bajeczki przed snem wydawnictwa HARPER KIDS. 

Zarówno MUMINKI jak i SMERFY to bogato ilustrowane, krótkie opowieści z ciekawymi choć dość fantastycznymi historyjkami. Obie pozycje mają magiczną, świecącą w ciemności okładkę, która jeszcze bardziej zachęca do sięgania po nie na półeczkę wieczorową porą. 


Pierwsza to iście detektywistyczna książeczka, w której główny bohater Muminek wraz z kolegą rozwiewają wątpliwości związane  z zaginięciem naszyjnika z pereł, słoika dżemu czy tajemniczą walizką. W akcji będą brać wszystkie postacie, które znane z kultowej bajki znanej z ekranu tv z przed lat tj Mała Mi, Paszczak, Mama i Tata Muminków, Panna Migotka itp.
Smerfy to fantastyczne opowieści o Wierzbowych elfach, Smerfie Trojańskim, którego stworzył zły Gargamel po czym sam wpadł we własną pułapkę i Czarujkuli, która wcale nie była taka cudowna jak wydawało się małym, dość naiwnym, niebieskim ludzikom. Całe szczęście, że nad dobrem całej wioski czuwa mądry Papa Smerf, który doświadczony życiem nie pozwala zrobić krzywdy ani jednemu podopiecznemu. 


1 komentarz:

  1. Mamy ten są. Zestaw i powiem Ci musimy dokupić resztę bo dziewczyny są zachwycone bajeczkami

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger