Marzec z Basią - książki o dzieciach, dla dzieci

Dziś na tapecie nowości od wydawnictwa Harper Kids z Basią w roli głównej. Mała, wesoła, bardzo dociekliwa wręcz czasem wścibska dziewczynka z perypetiami, które każde dziecko z pewnością zna ze swojego własnego otoczenia. Łatwo się z nią utożsamić, trudno podczas czytania nie śmiać się do rozpuku. To jedne z naszych ulubionych serii wydawniczych, które niezmiernie bawią i nigdy nie zawiodły.BASIA WIELKA KSIĘGA O UCZUCIACH to absolutny sztos ! Po „Wielkiej księdze słów”, „Wielkiej księdze pytań” i „Wielkiej księdze przedszkola” nadszedł czas na „Wielką księgę o uczuciach”! Lęk, zazdrość, radość, tęsknota, stres - jak wytłumaczyć przedszkolakom trudne dla nich emocje, które przeżywamy każdego dnia ? Wydawać by się mogło, że nabywamy wiedzę o nich wraz z  biegiem czasu jednak uważam, że o emocjach warto rozmawiać na każdym etapie życia i mimo znajomości teorii spróbować zaobserwować jak radzą sobie z nimi inni. 

Zobaczcie jak obfitą widzę możecie nabyć w tej pozycji.... 


Co ważne nie musicie czytać tej książki kartka po kartce- to Wy decydujecie, które uczucia są w danym momencie dla Was najważniejsze i o czym w danej chwili chcecie porozmawiać. Zaświadczam, że jest co czytać i o czym dyskutować.
BASIA I PRZYJACIELE. MARCEL

Marcel to dobry kolega dziewczynki z przedszkola. Chłopiec jest bardzo empatyczny i nie jest mu obojętny los zwierząt zwłaszcza tych zbłąkanych. Gdy jeszcze nie chodził do przedszkola znalazł Papugę a właściwie Papuga, którym postanowił się zaopiekować a potem lawina nowych zwierzątek ruszyła niczym lawa... Czy wszyscy się tu pomieszczą ? Czy znajdzie się jeszcze miejsce dla biednego, brudnego i bardzo chorego pieska, którego jakiś okrutny człowiek otruł kiełbasą z trutką ? Jak rodzina poradzi sobie z trudną sytuacją zwierzaka i jakie będą towarzyszyć im emocję ? 
Rodzina Basi wybiera się na wyprawę rowerową na Wieś. Jadą tam samochodem jednak jednoślady biorą ze sobą przyczepione do specjalnego bagażnika. Janek bardzo się cieszy a naszą małą bohaterkę dopadają wątpliwości, czy świat nie jest zbyt wielki na jej dwa małe kółka i nie wielkie jeszcze nóżki. Czy sobie poradzi ? Z rozwianiem wątpliwości przychodzi jak zwykle pomocna mama, dzięki której pojawia się radość z niezwykle ciekawej przygody. 


Na rynku pojawiła się NOWOŚĆ gra na podstawie słynnych książek - "BASIA I ZOO"


Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę. 

Proste zasady – mnóstwo zabawy!

 Łatwe do wytłumaczenia reguły i krótkie, piętnastominutowe rozgrywki zapewniają pełną emocji rozgrywkę nawet najmłodszym graczom. „Basia w zoo” to gra, która dorasta wraz z dziećmi, bo posiada aż trzy wersje reguł:

- wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia

- wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia

- wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.
W skład gry wchodzi 36 kafelków ze zwierzętami i 8 żetonów postaci. Gra kosztuje 39,99 i jest dostępna na www.egmont.pl  w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.


1 komentarz:

  1. Właśnie jesteśmy przed otwarciem gry🤗czeka nas fajna zabawa widzę. BASIA I UCZUCIA zaciekawiła mnie bardzo.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger