L.A.M.A - rodzinna gra karciana z 3 możliwościami

 Dziś na blogu bardzo niepozorna a zarazem niesamowita gra, która na pewno wyjedzie z nami na wakacje z okolic trójmiasta na drugi koniec Polski. Dlaczego bardzo przypadła nam do gustu ? Po pierwsze można w nią zagrać na 3 sposoby, po drugie rozgrywki są dość szybkie a po trzecie to gra losowa- wygrywa ten, kto ma w danej chwili więcej szczęścia a my takie gry bardzo lubimy. Jest też zapakowana w niewielkie pudełeczko a dzięki małym, zgrabnym gabarytom zmieści się w naszej walizce.  


Polskie wydanie L.A.M.Y. to kompilacja trzech gier Reinera Knizii: L.L.A.M.A., L.A.M.A. Party Edition i L.A.M.A. Dice

W PUDEŁKU ZNAJDZIECIE :
62 karty - po 8 z wartościami 1 do 6 
- 6 kart (+) (po 1 z wartościami 1+ do 6+) 
 - 7 kart Lamy 
- 1 karta Różowej Lamy
 76 karnych żetonów
 - 6 różowych o wartości 20
 - 20 czarnych o wartości 10
 - 50 białych o wartości 1
 - 1 żeton Lamy Dramy
- 3 kostki

LAMA gra podstawowa
W podstawowej wersji staracie się jak najszybciej pozbyć kart z ręki. Początkowo każdy z graczy ( od 2 do 6) dostaje po 6 kart. Odkładacie je na stos leżący na środku wg określonej zasady. Pamiętać należy, że jeśli nie uda Ci się pozbyć wszystkich kart przed uczestnikami dostajesz punkty karne. Ten, który zdobędzie ich najwięcej w kilku rozgrywkach przegrywa. Nie będę Wam szczegółowo opisywała zasad bo wszystko zawarte jest w dołączonych aż 3 instrukcjach...

LAMA GRA Z KOSTKAMI
Tu nie zakrywamy swoich 6 kart, wręcz przeciwnie każdy z graczy ma je rozłożone przed sobą tak aby widzieli je inni. Dodatkowo na środku leży 7 kart dodatkowych, które musisz dobrać w przypadku, gdy żadna wyrzucona przez Ciebie kostka nie wskazuje znajdującej się wartości z Twojej puli. Gra jest bardzo łatwa i myślę, że z łatwością poradzą sobie z nią 4-5 latki. Jestem również przekonana, że świetnie sprawdzi się u starszych dzieci gdyż jest to bardzo dynamiczna rozgrywka pełna emocji. Tu również starasz się pozbywać swoich kart jednak robisz to poprzez wyrzucenie odpowiednich wartości na kostkach. Ten, który zrobi to najszybciej wygrywa daną rundę a inni podliczają punkty, które im zostały- punkty karne. 


Bonudem okazuje się wyrzucenie 3 LAM. Daje to możliwość usunięcia jednego pojedynczego punktu karnego lub jednej dziesiątki. 


LAMA PARTY
Zasady w tej rozgrywce są bardzo podobne do wersji podstawowej jednak gracie tu również kartami z plusem, które dają dodatkowy ruch oraz różową Lamą mogącą być Jokerem. 

Wszystkie 3 warianty możecie dostosować do Waszych możliwości i upodobań. Jestem przekonana, że spodoba się to zarówno młodszym graczom 4/5+ jak i tym, którzy z grami mają do czynienia od dawien dawna. 


Do szczegółowej instrukcji odsyłam Was tu --> KLIK

GRĘ ZNAJDZIECIE TU --> KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger