Nietypowe elementarze

 Elementarz- kojarzy się z literami, nauką czytania i pierwszą, podstawową książką dziecka w zerówce. Czy oby na pewno ? Dziś trochę Was zaskoczę pokazując elementarze z postaciami z bajek DISNEY'a. Na tapecie elementarz polonistyczny i matematyczny od wydawnictwa Ameet. 

Na początek litery. Kiedy w ogóle zacząć ich naukę ? O tym więcej pisałam tu --> KLIK. Dziś chcę Wam pokazać jaką pozycją możecie wspierać tę zabawę zwaną nauką czytania. Tą ważną aczkolwiek nie najważniejszą w życiu umiejętność. 

Jak już zauważymy gotowość dziecka wybierajmy takie książeczki, które zaciekawią malucha i sprawią, że chętnie będzie po nie sięgał. Ja wybrałam tą z postaciami z bajek bo Staś bajki uwielbia.
 


Jak skonstruowany jest ten konkretny elementarz ? Litery są wprowadzane kolejno wg alfabetu, później dodane są litery ze znakami diaktrycznymi ( ą, ę, ó, ż, ć, ń, ś, ź ) następnie dwuznaki ( dz, cz, dz, rz, sz) , dwuznaki ze znakami diaktrycznymi ( dź, dż) i na koniec zmiękczenia ( ci, dzi, si, zi, ni). 

Litery są prezentowane w 4 wariantach - małe i wielkie litery drukowane oraz małe i wielkie litery pisane. Co ważne teksty, które się tu pojawiają są różnorodne- rymowanka, opowiadanie list. Na początku książeczki są to krótkie zdania a na końcu długie czytanki. Ilustracje dobrane są idealnie do danych tekstów. 
 
Ta pozycja sprawdzi się zarówno przy przedszkolakach jak i dzieciach wczesnej edukacji 1-3. Bardzo bogaty spis treści sprawiło, że bardzo ucieszył mnie fakt, że zarówno Franek ( 9 lat) jak i Staś znajdzie tu coś dla siebie. Jestem pewna, że ta pozycja posłuży nam dobre kilka lat i często będziemy mogli do niej zaglądać. 


Łatwe opisy, ciekawe ilustracje, ciekawe zadania pozwolą zaprzyjaźnić się z matematyką . Książka podzielona na rozdziały i działy min . kształty, zbiory, szeregi, liczby, symbole, oś liczbowa, dziania, ułamk i miary, czas, pieniądze itp. Ogromna różnorodność a jednocześnie wszystko o czym powinien mieć choćby pojęcie każdy uczeń kończący klasę 3 szkoły podstawowej. 
Poprzez zadania o narastającym stopniu trudności wprowadza dzieci w następujące zagadnienia:

 • naukę pisania cyfr i liczb
 • rysowanie kształtów i naukę korzystania z linijki
 • proste działania na osi liczbowej
 • wyzwania matematyczne dla ambitnych
 • ćwiczenia wspierające rozwój logicznego myślenia

Warto wspomnieć, że w księgarniach EMPIK trwa właśnie promocja zwana BACK TO SCHOOL a w ramach niej obniżki na książeczki wydawnictwa Ameet minimum 25% . Sprawdźcie koniecznie :

4 komentarze:

 1. Gdzie te czasy, gdzie kilkanascie pokolen z tego samego elementarza korzystały:) te tez sa swietne, i na pewno dzieciakom sie podobaja

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki elementarz na pewno przypadnie do gustu małym odbiorcom i zachęci ich do lekcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. moja starsza byłaby zachwycona, właśnie jesteśmy na etapie nauki czytania i prostych zadań matematycznych :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. są świetne i obecnie w super promocji więc polecam...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger