Proste eksperymenty z balonem i cukrem

Eksperymenty- jedna z najbardziej lubianych aktywności naszych dzieci... Jestem przekonana, że często słyszycie " nudzi mi się", " co ja mam robić?" . W takich wypadkach możecie zaproponować Waszym pociechom poznawanie świata i obserwację różnych zjawisk przy pomocy tego co większość z Was ma w szafkach. My tym razem posłużyliśmy się świetnymi książkami wydawnictwa HARPER KIDS o balonach i cukrze...Książki, które Wam dziś pokazujemy pochodzą z serii AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PRZYGODY Z NAUKĄ. Ukazały się już min. pozycje o jajku, wodzie, cytrynie czy papierze. W każdej z nich znaleźć można 10 prostych eksperymentów do wykonania we własnym domu. Naukowcy dowiedli, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% - działając.  Tu angażujemy dzieci , które jak możecie zauważyć przyswajają wiedzę korzystając z prostych składników sami odkrywają prawa nauki...

BALON

Jak przebić balon cytryną i schować w nim mydło? Czy można zmusić balon do śpiewu? W jaki sposób napełnić balon powietrzem bez nadmuchiwania? I dlaczego za drugim razem łatwiej go nadmuchać? Czy balon pęknie nad ogniem ? 

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują zwykły balonik i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.


CUKIER

Czy można zmusić olej do tańca, a wodę do wspinaczki? Dlaczego słodkie rzeczy się lepią, a podgrzany cukier ciemnieje? Jak skurczyć jabłko, zrobić karmelki, cukier w kostkach i lizaka?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują najprostszy składnik – jakim jest cukier


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger