Bliżej- rodzicielstwo bliskości

Dziś o książce, która bardzo ciekawiła mnie jeszcze zanim ukazała się w księgarniach. Przyznam szczerzę, że obserwuję blogerkę, która ją napisała od kilku lat i nie zawsze się ze sobą zgadzamy więc tym bardziej chciałam zobaczyć co mądrego tam wyczytam... Asiu, tu chciałbym byś wiedziała, że mimo różnych poglądów w wielu kwestiach ta publikacja zmieniła moje spojrzenie na pewne postępowania... Dziękuję Ci za nią... Chwilkę o autorce... Asia pochodzi z Mazur i to tam na niewielkiej wsi prowadzi swoje życie u boku dwójki synów, kota, niewidomego psa i pewnie jeszcze kilku innych zwierzątek . Chłopcy z bujną wyobraźnią, pomysłami na spędzanie czasu nad jeziorem czy w lesie i z mnóstwem ciekawych powiedzonek w głowach... Są boscy :) Asia prowadzi bloga Matka Tylko Jedna i często wspomina o anegdotkach życia codziennego z ich udziałem. 

Książka, którą mam przed sobą nosi tytuł "Bliżej. Rodzicielstwo bliskości dla tych, którym kończy się cierpliwość." To właściwie zdrowo rozsądkowe podejście do życia, intuicyjna opieka nad synami Asi i radzenie sobie z otaczającą ją rzeczywistością... Można by nazwać tę pozycję poradnikiem połączonym z ciekawymi historiami rodzinnymi zebranymi w jedną całość. Czyta się ją na prawdę jednym tchem dzięki przystępnemu językowi,  który na pewno przyciągnie do siebie każdego zabieganego w tym pędzie życia rodzica. Tu nie znajdziecie porad psychologa, terapeuty a zwykłej mamy, która dzieli się nie zawsze łatwymi doświadczeniami. 

Jeśli biegniesz na każde zawołanie dziecka, nie wiesz jak sprawić by rzadziej mówić " nie" i chcesz poczuć się jeszcze lepszą mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią- to pędź do księgarni po ten bestseller bądź zamów ją z dostawą do domu tak jak zrobiłam to ja w popularnej księgarni wysyłkowej --> księgarnia Tania Książka .

Sama autorka pisze o książce tak :

Rodzicielstwo bliskości jest prostsze, niż myślisz. Nie potrzebujesz kursu u superniani ani stu poradników. Ja już je wszystkie za ciebie przeczytałam. Dzięki mojej książce dowiesz się, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości i jak stosować jego zasady w praktyce. Bez żadnej ściemy.

Pokażę ci na przykładach, w codziennych scenkach i dialogach:

  • dlaczego powinnaś się cieszyć z każdego „nie” swojego dziecka,
  • czy należy od razu biec, kiedy słyszysz: „Mamo, pomóż!”,
  • jak rozmawiać z dziećmi, żeby chciały rano wstać, ubrać się i pójść do przedszkola,
  • co zrobić, gdy dziecko krzyczy: „Nienawidzę cię! Jesteś najgorszą mamą!”
  • i dlaczego czasami warto odpuścić.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger