Jak dobrze znasz świat? Gra Terra

Na naszym blogu przeważnie ukazują się nowości dla dzieci przedszkolnych i wczesno szkolnych - czas na małą zmianę. Chciałabym Wam pokazać grę od 10 lat wzwyż, w którą zagracie razem z przyjaciółmi i starszymi pociechami można by rzec nastolatkami... Gra polega na szacowaniu i sprawdzeniu wiedzy ogólnej o świecie. Jest to gra quizowa, w której szczęście również odgrywa wielką rolę.


Na kartach „TERRY” zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki. W grze czekają różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Nie sposób przecież spamiętać wszystkich pytań. Dlatego punkty można zdobyć także za przybliżone odpowiedzi. Gracze mają wiele możliwości, by je otrzymać. Nie muszą znać poprawnej odpowiedzi, ale mogą ją oszacować. Warto przy tym obserwować, jak obstawiają inni gracze i uważać, aby nie ryzykować za bardzo, bo można stracić wcześniej zdobyte punkty!

Autorem gry jest niemiecki twórca i wydawca gier planszowych - Friedemann Friese. „TERRA” przeznaczona jest dla 2-6 graczy powyżej 10 roku życia. Rozgrywka trwa ok 45 minut, a cena gry to 129,99 złotych. „TERRĘ” już dziś można zamówić w przedsprzedaży na www.egmont.pl


Poziom trudności został rozłożony na 4 kolory żółty najprostszy przypisany spacerowiczom, zielony- włóczykijów, niebieski- obieżyświatów i czerwony dla odkrywców. Ich oznaczenia znajdują się na każdej karcie w górnym lewym rogu. 

 

Podczas wybierania zadań nie wyciągacie kart z pudełka a jedynie określacie gdzie postawicie swój znacznik. Macie możliwość określenia obszaru, lat, długości/ dystansu lub liczb... Na dole karty znajdziecie odpowiedzi... Możecie wygrać lub stracić swoje znaczniki więc przemyślcie dobrze swoje odpowiedzi...


Tu macie znaczniki w różnych kolorach ( poniżej udział bierze 4 graczyNie będę Wam opisywać całej instrukcji bo tą możecie znaleźć w internecie i nie mam na celu kopiowania jej. W moich odczuciach gra jest bardzo ciekawa i z pewnością przysporzy Wam wielu emocji.

Jeśli chodzi o szatę graficzną to jestem zachwycona zarówno ogromną mapą jak i kartami, które oddają stan faktyczny przedstawionym obszarom czy budynkom. Karty są wytrzymałe, pudełko świetnie spełnia swoją rolę ( nie widać w nim odpowiedzi). Gra sprawdza się jako dodatkowa forma edukacji dla starszych dzieci. 


Grę można kupić tu --> KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger