Łap za słówka i Archimedes- gry dla starszaków 10+

 Zazwyczaj mi się to nie zdarza ale tym razem na początku wpisy zadam Wam pytanie... Jesteście umysłami ścisłymi czy raczej humanistami ? Mam dla Was dwie propozycje gier z obu dziedzin :) Osobiście bliżej mi do matematyki choć obie pozycje bardzo przypadły mi do gustu... Warto dodać, że obie pozycje pochodzą z serii " do plecaczka" , są małe, poręczne lecz gwarantują ogromną dawkę radości i emocji :)


Gra w matematyczne równania- ARCHIMEDES

Dodawaj, odejmuj, mnóż i dziel, i poznaj największych mistrzów królowej nauk – matematyki!

Wesoła, szybka i edukacyjna gra, w której gracze tworzą równania matematyczne, starając się jak najszybciej pozbyć wszystkich swoich kart z ręki. Zwycięzcą będzie ten, który przez 5 rund zdobędzie najmniej punktów karnych.

Autorem „Archimedesa” jest legendarny twórca gier - Reiner Knizia. Elementy gry to 55 kart matematyków, 5 dużych żetonów symboli matematycznych i 25 żetonów punktów. Gra kosztuje 34,99 i jest dostępna na www.egmont.pl  w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Gra „Archimedes” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-5 osób powyżej 7 roku życia. „Łap za słówka” to gra, która pobudza fantazję i kreatywność. Rozwija myślenie taktyczne i uczy szybkich skojarzeń. Czas ucieka. Ile odpowiednich słów przyjdzie ci do głowy? Czy będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju? Sam decydujesz, ile punktów możesz dobyć. Liczy się każde wyjątkowe słowo odczytane na głos. Jeśli inni gracze będą mieli takie same pomysły jak ty, możesz wyjść bez słowa…

Autorami gry są Wolfang Kramer i Michael Kiesling - twórcy „Tikala” oraz „Torresa” - gwarantują świetną zabawę i urozmaicone zasady gry. Elementy gry to 48 kart zadań z 480 zadaniami, 48 kart punktów, 12 kart utrudnień, 1 karta startu, 1 karta mety, 8 pionków, 1 klepsydra, 1 notes. Gra kosztuje 69,99 i jest dostępna na www.egmont.pl  w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Gra „Łap za słówka” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 3-8 osób powyżej 10 roku życia, a średni czas gry to 30 minut. 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger