Nowa Gwinea- gra logiczna dla całej rodziny

 Jakiś czas temu pokazywałam Wam przepiękną, niezwykle skupiającą uwagę grę PAPUA ( link tu--> Schwytane Chwile: Połącz wyspy najszybciej jak potrafisz- PAPUA gra planszowa) . Wydawnictwo Egmont poszło za ciosem i postanowili wydać kolejną część tejże serii o nazwie NOWA GWINEA. Tu nie budujemy mostów a domu na dość podobnej zasadzie jak w poprzednim tytule. 

„Nowa Gwinea” to gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady pozwalają szybko rozpocząć grę i cieszyć się rozgrywką. Gra posiada blisko 400 zadań i kombinacji, dzięki temu nie nudzi się i może dostarczać emocjonujących rozgrywek przez długi czas. Plansze z zadaniami mają różne stopnie trudności, co pozwala dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. „Nowa Gwinea” pobudza szare komórki do myślenia i stosowania różnych rozwiązań. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman – genialny informatyk, twórca serii bestsellerowych gier „UBONGO” oraz „PAPUA”. Jego nazwisko jest gwarantem doskonałej rozrywki na wysokim poziomie i konkretnego treningu logicznego myślenia.

Celem gry „Nowa Gwinea” jest wybudowanie nowej wioski na wyspie za pomocą kafelków chat o różnych kształtach. Gracze układają je na swojej planszy zadań, począwszy od wylosowanego totemu startowego tak, aby zakrywały one źródła wody oraz jak najwięcej drzew owocowych. Chaty mogą się stykać tylko rogami. Gracz, któremu uda się zakryć wszystkie źródła wody, kończy turę. Po 9 turach zwycięża gracz z największą liczbą punktów. Oprócz wariantu podstawowego, twórca gry proponuje rozgrywkę na nieco prostszym poziomie. Grę upraszczają dwa warianty: ten, w którym ustala się konkretną liczbę oczek wodnych do zakrycia oraz rozgrywka, w której punkty przyznaje się również za zakrycie roślin na planszy.


Podstawowe elementy gry „Nowa Gwinea” to 32 dwustronne plansze zadań (192 zwykłych, 192 trudnych), 48 kafelków chat, 4 pionki, 4 żetony punktów, tor punktacji i kostka.

Nowa Gwinea - Grzegorz Rejchtman (Gra planszowa) - Księgarnia Internetowa Egmont


3 komentarze:

  1. Gry G. Rejchtmana są fenomenalne... naszym faworytem jest UBONGO i jestem ciekawa, czy Nowa Gwinea tak samo skradnie nasze serca i umysły 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta propozycja gry jest super, jest się czym zachwycić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy kilka gier od Egmontu i wszystkie są świetne, bardzo pomysłowe. Ta też prezentuje się naprawdę ciekawie!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger