Książki ćwiczeniowe Minecraft J. Angielski

Ciężko znaleźć w naszym najbliższym otoczeniu dziecko w wieku 7-11 lat czyli w wieku zbliżonym do tego jaki mają moje dzieci, kogoś, kto nie znałby MINECRAFTA. Franek bardzo często w niego gra zarówno na komputerze jak i na konsoli i nie skłamię jeśli powiem, że jest to jego ulubiona gra. Z tej samej serii mamy ćwiczenia matematyczne, bardzo przypadły nam do gustu i mega cieszyłam się, że możemy poznać i te. Uważam, że są one jednak dość trudne...

„Minecraft. Język angielski. Megazadania” to zeszyty zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 7, 8 i 9 lat. 

Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książki te są doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudzają ciekawość językową dzieci i wzmacniają ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego.

W książkach znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi.

Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji.

Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna.

Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Evy i Toma, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę.

„Minecraft. Język angielski. Megazadania” to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego.  W serii ukazały się „Megazadania” dla fanów Minecrafta: siedmiolatków, ośmiolatków i dziewięciolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków.

 

 Tą książkę znaleźć możecie tu:  www.harpercollins.pl . Wpis powstał dzięki współpracy reklamowej .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger