Jak powstaje dorosły - książka dla nastolatka

Masz dziecko, które wkracza w wiek nastoletni ? A może już jest nastolatkiem lub nastolatką ale wstydzi się rozmawiać z niektórych sprawach ? Dojrzewanie to dość intymna sprawa i nie jest niczym złym, gdy Twoja pociecha unika dyskusji w tej kwestii… Młoda osoba uważa, że sobie ze wszystkim poradzi ( chce czuć się samodzielnie) i nie we wszystkim potrzebuje pomocy aczkolwiek… Możesz podsunąć swojej córce /synowi tą niezwykłą książkę…

Jako mama nastolatka uważam, że to świetna pozycja zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki … Być może dzięki niej Twoje dziecko bardziej się przed Tobą otworzy ?;)


Seria książek popularyzujących naukę przeznaczona dla starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Dzięki bogatym, kolorowym ilustracjom i ciekawej formie książki wpisują się w zdobywający popularność nurt edukacji edutainment (od angielskiego education - nauka oraz entertainment - rozrywka), którego podstawowym celem jest edukacja poprzez rozrywkę. Poruszana tematyka oraz przystępna forma przekazywania treści sprawiają, że są to doskonałe książki na prezenty czy nagrody, podobnie jak w innych cyklach Akademii Mądrego Dziecka przeznaczonych dla starszych dzieci: Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać, Wiem, co jem.Okres dojrzewania to trudny czas, do którego świadomi i odpowiedzialni opiekunowie powinni przygotować dzieci. „Jak powstaje dorosły” to ciałopozytywny przewodnik po dojrzewaniu, który pomoże przygotować nastolatków na zmiany, jakie będą zachodzić w ich ciele i umyśle. Bogato ilustrowana książka uczy szacunku i samoakceptacji, dowodząc, że każdy wygląda inaczej i rozwija się w swoim tempie.

Książka nie pomija innych ważnych aspektów dojrzewania: relacji z rodziną i rówieśnikami, tożsamości płciowej, wytyczania granic, czy cyberprzemocy. Przyjazna pozycja, która wspiera różnorodność i łagodzi niepokoje. Świetna lektura dla dzieci i pomoc dla rodziców i opiekunów, którzy chcą z dziećmi jak najwcześniej poruszać ważne i trudne tematy dojrzewania – przyznaje Agata Kozłowska, seksuolożka, edukatorka i terapeutka, która podjęła się przetłumaczenia książki „Jak powstaje dorosły” na język polski.

 

Prostota, rzetelność i aktualność czynią tę książkę świetną, natomiast pełna szacunku, akceptacji i uważności komunikacja z osobą czytającą odpowiada za jej doskonałość. Autorki, konkretnie i autentycznie, nieustannie podkreślają, że wszelkie warianty naszej cielesności oraz rozwoju są w porządku. Polecam – to mało powiedziane!

Przemek Staroń

Psycholog, autor książek, Nauczyciel Roku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger