Minecraft - wybieraj

Najlepiej sprzedająca się gra w historii. Choć powstała 12 lat temu, już okrzyknięto ją najważniejszą grą XXI wieku. W 2014 roku badacze z Instytutu Badań Edukacyjnych sprawdzili, co łączy dzieci, które właśnie przy Minecrafcie najchętniej spędzają czas. Uczniowie, którzy we wczesnych latach szkolnych lubią matematykę, prawdopodobnie sięgną też po flagową grę studia Mojang.

Stwierdzono też korelację pomiędzy wyższą niż przeciętna inteligencją i zamiłowaniem do spędzania czasu w świecie zbudowanym z sześcianów. Dla wielu dzieci Minecraft to wstęp do nauki programowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy i nieszablonowego myślenia. Ale nie tylko, książki Minecraft zachęcają też do czytania. Fascynujące przygody bohaterów w serii „Kroniki Stonesword”, wskazówki zebrane w podręcznikach od samych ekspertów ze studia Mojang, zaskakujące budowle w książce „Niesamowite bazy” czy „Niesamowite konstrukcje” przekonają do nauki czytania i zmotywują do połykania kolejnych stron nawet najbardziej opornych czytelników.Czy lepiej znaleźć się na pustkowiu w środku zimy z jednym herbatnikiem, czy w kompletnych ciemnościach z jedną tylko pochodnią? Czy lepiej być pszczołą ze skrzydłami Smoka Kresu, czy Smokiem Kresu ze skrzydłami pszczoły?

Na kolejnych stronach tej wyjątkowej książki pt. „Minecraft. Would You Rather? Edycja polska” Alex i Steve oddają się przezabawnym rozważaniom, próbując rozstrzygnąć ponad 50 niebywałych dylematów wprost ze świata Minecrafta.

Bogactwo zawartych tu scenariuszy oraz możliwości samodzielnego rozwijania kolejnych wątków są nieograniczone! Zabawne i inteligentne teksty będą idealne do czytania w pojedynkę, na imprezie albo w podróży i świetnie nadadzą się dla wszystkich dzieci, które wprost uwielbiają zadawać pytania i tworzyć własne historie. To świetny pomysł na upominek nie tylko dla młodych fanów gry! Choć trudno o bardziej rozrywkowy tytuł, „Minecraft. Would You Rather? Edycja polska” ma także walory edukacyjne – pomaga rozwijać kreatywność i odnajdywać nieoczekiwane skojarzenia, wspiera rozwój twórczego myślenia i pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger