Tomcio i wiosenne porządki- grajmy razem

Uwielbiamy grać całą rodziną. Niestety nie wiele jest takich gier, które są odpowiednie zarówno dla 2,5 jak i 5 latka. Zazwyczaj albo dla starszego okazuje się jakaś za łatwa i nudna albo dla młodszego za trudna i nie zrozumiała. W zeszłym tygodniu odkryłam takową, która nie dość, że bawi, uczy, wspiera logiczne myślenie, spostrzegawczość to jeszcze delikatnie wprowadza w świat rywalizacji.

Od teraz możemy grać wszyscy razem a gdy nie ma pełnego składu dzieci świetnie bawią się osobno! TOMCIO I WIOSENNE PORZĄDKI - gra idealna dla nas...


Zacznijmy od zasad określonych wg instrukcji :) Łączymy ze sobą wszystkie części z pudełka a środkowe elementy układamy pomieszane w utworzonym kole. 


Cała zabawa polega na tym, że rzucamy kostką i stawiamy figurkę Tomcia na wskazanym kolorze. Dobieramy z rozsypanki pasującą część i odkładamy na miejsce. Tym sposobem uczymy się robienia porządków, odkładania przedmiotów na swoje miejsce a przy okazji przypominamy sobie kolory.Gdy jako trzeci wsadzimy element danego koloru bierzemy żeton. Kto zbierze ich najwięcej wygrywa. 


Kolejną propozycją gry tym razem dla jednego gracza może być swobodne dobieranie i łączenie elementów. To sprawdzi się zwłaszcza u tych mniejszych dzieci. Podczas tej opcji możemy pouczyć się kolorów, wzbogacimy słownictwo i wesprzemy motorykę małą- zupełnie jak podczas układania puzzli.


Ze starszymi dziećmi można pobawić się w dobieranie "cieni" czyli odwróconych przedmiotów. Dla utrudnienia na stole znajdują się wszystkie elementy.Wpis w ramach projektu grajmy :
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger