piątek, 26 czerwca 2020

Rysuję i zgaduję... edukacyjne karty wielokrotnego użytku

Dla większości dzieci w naszym kraju dzisiejszy dzień to moment na odetchnięcie z ulgą- wakacje. Są jednak takie pociechy, które nawet w wolnym czasie z wielu powodów potrzebują dodatkowego wsparcia edukacyjnego lub najzwyczajniej w świecie uwielbiają rozwiązywać łamigłówki i nie wyobrażają sobie ani jednego dnia bez rozwiązywania zadań ( ja taka byłam ). Dzisiejszy wpis przygotowałam z myślą, że pomogę Wam wybrać świetną pozycję do zabrania w urlopową wycieczkę. Jestem przekonana, że karty od KAPITANA NAUKI zmieszczą się w każdej torbie czy plecaku...Seria Rysuję i zgaduję” to 100 edukacyjnych zabaw, które rozwiną kluczowe kompetencje Twojego dziecka! W zestawie edukacyjnym znajdziesz książeczkę, dwustronne karty do wielokrotnego wypełniania i flamaster. Wybierz „Rysuję i zgaduję”, aby  zapewnić swojemu dziecku niekończącą się zabawę!

Na stronie Kapitana Nauki znaleźć już można 5 tytułów dostosowanych dla dzieci od 3 do 6 lat z uwzględnieniem różnych poziomów trudności...


Rysuję i zgaduję z mewą Ewą to pakiet różnorodnych zabaw dla przedszkolaków. Każde ze 100 zadań dba o rozwój kompetencji dziecka, doskonaląc jego zdolności matematyczne, przyrodnicze oraz językowe. Nie ma mowy o nudzie! Zróżnicowane zadania wykonywane to sposób na długie godziny pełne radości i dobrej zabawy. Najmłodsi odkryją świat liter i liczb, nauczą się dostrzegać podobieństwa i różnice oraz klasyfikować przedmioty. Do tego poćwiczą spostrzegawczość, koncentrację oraz logiczne myślenie. Zadania zostały opracowane przez pedagogów i ekspertów, dzięki czemu są idealnie dopasowane do poziomu edukacji 3 i 4-latków.  

Zacznijmy od książeczek, które dołączone są do zestawu. W każdej z nich otrzymacie wskazówki dotyczące możliwości dzieci w określonym wieku, wskazówki do rozwijania ich umiejętności i zadania do wykonania.  
 RYSUJĘ I ZGADUJĘ Z KANGUREM ARTUREM to różnorodne zadania dla dzieci w nieco starszym wieku 5-6 letnich. Maluchy pobudzą swoją wyobraźnię, poćwiczą spostrzegawczość oraz razem z sympatycznym zwierzakiem odkryją świat pełen zagadek. Tu również znajdziecie książeczkę z kolorowankami, łamigłówkami i 100 zadań na dwustronnych kartach wielokrotnego użytku. Do każdego pudełeczka dołączony jest mazak. 

Obie propozycje znajdziecie tu :

6 komentarzy:

 1. Tych nowych zestawów nie mammy, ale bardzo lubiliśmy pozostałe zgadywanki np. te " Z królikiem Kazikiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam kilka takich zestawów. Ciągle w użyciu

  OdpowiedzUsuń
 3. Zestawy z tym sympatycznym Kapitanem z pewnością mocno wciągają dzieciaki, poprzez zabawę tak wiele można się nauczyć, wyszlifować umiejętności, ciekawie spędzić czas. Zgadywanki i zadania pobudzają wyobraźnię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam gry z tej serii, są świetne, dzieciom bardzo się podobają. Polecamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy inne z tej serii, świetna zabawa dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń