Nauka picia z kubka czyli - Doidy Cup...

Ostatnimi czasy uczymy się samodzielności. Trzymanie widelca, łyżeczki i trafianie pokarmem do buzi jako tako nam wychodzi (choć ćwiczyć musimy nadal) jednak z odpowiednim przechyleniem kubka aby nie wylało się z niego picie mieliśmy malutkie problemy. W domu ćwiczymy z kubeczkiem Doidy Cup . Czym jest ? Kubkem stworzonym dla dzieci już od 3 miesiąca życia ( co mam nadzieję kiedyś jeszcze sprawdzić :). Specjalnie wyprofilowany, aby dziecko zdobywające nową umiejętność jaką jest samodzielne przyjmowanie napoi widziało ile danego płynu jest jeszcze w jego zawartości.

Mój maluch pije z kubka wówczas gdy grzecznie siedzi na krzesełku, przy stoliku. Jeszcze nie czas by latał z kubkiem po domu :) Rozlewanie nadal jest wielką frajdą, jednak mama jak i on sam jest z siebie dumny, gdy picie trafi częściej do małej buźki :)

Producent na swojej stronie pisze tak :

DOIDY CUP to niezwykły kubeczek stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych Dzieci. Na czym polega jego wyjątkowość i co sprawia, że nie ma sobie równych?
Oto 7 fantastycznych cech kubeczka DOIDY, dzięki którym Dziecko:

1. Może samo decydować o tempie i ilości wypijanego płynu.
2. Dzięki sprytnemu kształtowi kubeczka widzi jego zawartość i nie musi odchylać głowy mocno do tyłu.
3. Przyjmuje proces nauki picia z naczynia naturalnie wykorzystując do tego dokładnie te same ruchy szczęki, co podczas ssania piersi mamy.
4. Uczy się picia z otwartego kubeczka i jego odstawiania.
5. Trenuje mięśnie szczęki, twarzy i języka, co korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój mowy i umiejętności żucia.
6. Uniknie problemów wynikających z korzystania butelki czy tzw. kubka niekapka (chodzi tu szczególnie o długotrwałe ssanie smoczka butelki lub ustnika niekapka podczas pojenia), sprzyjających rozwojowi próchnicy, anemii, niedożywienia i problemów z prawidłowym mówieniem oraz wykształcenia złych nawyków żywieniowych.
7. Z łatwością przyswaja nową umiejętność, która sprawie wiele radości i dopinguje do zdobywania kolejnych samodzielnych doświadczeń.

Dodatkowym atutem jest bogaty wybór kolorystyczny :)
cena: ok 26 złhttp://www.doidycup.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger