Bawię się z Edukatorkiem

Każdy zapewne zna zabawę w kółko i krzyżyk. Ja bawiłam się w nią na przerwach w szkole ( czasem podczas mniej interesujących lekcji gdzieś tam z tyłu zeszytu :)) , w domu grałam w nią z braćmi. Bardzo ją lubiłam :) Jak nauczyć tej prostej, ponad czasowej zabawy 3 latka ? Jest na to sposób. Pokazał nam go EDUKATOREK .

Kotki i myszki. Tu nie ma długopisu, papieru. Tu jest mała, blaszana plansza i magnetyczne figurki. Każdych po 5 sztuk. Franio po otwarciu zrobił wielkie oczy. Dzieci lubią zwierzątka. Nasz maluch od razu chciał poznać zasady gry. Zabawka mała, prosta w obsłudze, interesująca i wbrew pozorom można się nią bawić na kilka sposobów.Na początku podstawowe zasady gry "kółko i krzyżyk". Każdy po kolei układa swoje "pionki" tak, by utworzyły linie poziomą, pionową bądź po skosie uważając przy tym, by przeciwnik nie zrobił tego pierwszy. 


Gdzie jest więcej ? Tu uczymy się poprzez zabawę. Liczymy i pokazujemy :

Liczenie do pięciu naszemu trzylatkowi nie sprawia większego problemu.

Jeszcze łatwiejsza a zarazem przyjemna zabawa to KOLORY. Tu kotki układamy na pomarańczowych polach a myszki na szarych.Jak widzicie zabawka nie musi być duża, nie musi być z najwyższej półki cenowej ( ta kosztuje ok 19zł) by mogły sprawić niesamowitą radość a przy okazji bardzo rozwijać umysł . Dzięki małym rozmiarom moja gra mieści się idealnie w torebce, więc możemy ją brać na wycieczki ( wymiar 10x10 ) .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger