Zgadnij kto to? Z bohaterami PEPPY

Prosta, kultowa gra z postaciami z bajki, którą uwielbiają miliony dzieci. Kto w dzisiejszych czasach nie zna świnki Peppy, jej rodziny i przyjaciół ? Jeśli mimo mojego wielkiego zdziwienia znalazłby się ktoś, kto mógłby faktycznie jej nie znać to tym bardziej polecam tę grę- zobaczycie, że Wasze dziecko ją pokocha. Mój najmłodszy syn chodzi i woła imię małej, uśmiechniętej bohaterki odkąd w domu zobaczył pudełko z różową świnką. Rzadko zdarza się, by oglądał ją w tv a jednak bardzo mu się spodobała z książek i podczas podglądania mojej rozgrywki ze starszym synem, Franiem.


W pudełku znajdziecie dwie plastikowe plansze, które można ze sobą połączyć , lub nie. Każda ma w zestawie dwustronną kartę ze zwierzątkami, które są podpisane z imienia. By zacząć grę w plansze każdego z graczy należy wsadzić te same strony.U góry znajdują się suwaki, którymi zaznaczacie postać, którą wybieracie i którą odgadnąć będą musieli Wasi przeciwnicy. Zaznaczenie jest ważne, by później można było sprawdzić, czy nikomu nie przyszłaby do głowy zmiana postaci w trakcie grania i po to, by Ci młodsi nie zapomnieli kogo wybrali :)


Drugi suwak znajdziecie po boku. Na nim zaznaczacie ile razy udało Wam się odgadnąć postać drugiego gracza. Kto pierwszy zdobędzie 5 punktów wygrywa.


Rozgrywkę zaczynamy od wybrania bohatera.  Pytania zadajemy na przemian i kolejno zamykamy te okienka, na które przeciwnik odpowiedział przecząco. Możemy zadawać takie pytania, na które drugi gracz może odpowiadać tylko " TAK" lub "NIE" np. :

- czy Twoja postać to kobieta?
- czy Twoja postać jest królikiem ?
- czy Twoja postać ma nakrycie głowy?
- czy Twoja postać tapla się w błotku?


Punkt dostaje osoba, która jako pierwsza odgadnie zwierzaka, który wybrał przeciwnik. Gra bardzo przypadła do gustu i znacznie przypomina tę z mojego dzieciństwa, w której zamiast zwierzątek byli ludzie.


Odpowiednia dla Dzieci od lat 3 .


3 komentarze:

 1. Oryginalnie mamy z kucykami, ale zamówilismy dodatkowe karty z Mnionkami i ksieżniczkami, córka bardzo lubi tę grę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o dobrze wiedzieć że można zamówić same karty :D Podpowiesz mi gdzie ?

   Usuń
 2. Jedna z moich ulubionych gier z dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger