Fenek i pory roku - książki dla przedszkolaka

Bardzo lubię książki, które nie tylko miło się czyta, nie tylko mają kolorowe, przyciągające wzrok obrazki ale również czegoś uczą .

Fenek to mały, 3-letni lisek, który w pierwszej serii swoich przygód poznaje "PORY ROKU". Po raz pierwszy wyjeżdża z rodzicami nad morze, poznaje dary jesieni, zjeżdża na saneczkach czy uczy się dbać o roślinki w ogródku, poznaje nazwy wiosennych kwiatków. Książki te są skierowane głównie do dzieci przedszkolnych. Wzbogacają słownictwo, przypominają o ważnych zasadach, które stosuje się w życiu codziennym, pokazuje jak ważna jest pomoc innych ludzi.
Treść każdej z książeczki jest bardzo mądrze dobrana do najmłodszych odbiorców. Nas dodatkowo książki skłoniły do poszukiwania zdjęć w naszych albumach, na których najdziemy pory roku przedstawione w poszczególnych częściach i na których jesteśmy my sami. Świetne spędzanie czasu :)Na końcu każdej ze stron jest pytanie, które powoli nam sprawdzić, czy dziecko dobrze zrozumiało daną treść, czy potrafi myśleć kreatywnie i czy jest spostrzegawcze.Na końcu książki zaś każdy rodzic znajdzie propozycję na wspólne spędzenie czasu opracowaną przez specjalistów oraz dowie się, czego nauczy dany egzemplarz przygód Fenka.


Na stronie internetowej możecie poczytać na bieżąco pamiętniki naszego głównego bohatera. Tam też, można znaleźć ciekawe pomoce dydaktyczne między innymi karty pracy do zabaw z dziećmi i scenariusze do przedszkoli.

My dziś będziemy korzystać między innymi z pobranych i wydrukowanych przez nas pomocy z zakładki materialy-do-pobrania
To tylko część propozycji. Reszte sprawdźcie sami ! Koszt takiego zestawu to 27,80 zł. Prawda że fajnie ?:)

PRZYGODY FENKA NA FACEBOOKU  https://www.facebook.com/przygodyfenka/?fref=ts1 komentarz:

  1. Ciekawy blog, ze swojej strony polecam https://bajka.waw.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger