Ćwiczymy paluszki - motoryka mała z Pantin.pl

Motoryka mała jest bardzo ważna już od wieku niemowlęcego. Trzymanie łyżeczki, kredki, lepienie plasteliny, czy zawiązywanie butów to czynności, z którymi każde dziecko ma do czynienia we wczesnym dzieciństwie . Żeby te wszystkie rzeczy robić bez frustracji, z przyjemnością dobrze jest ćwiczyć rączki od małego. My bardzo dużo lepimy z masy solnej, malujemy rączkami i rysujemy.

Dziś dzięki pantin.pl mogliśmy poćwiczyć nieco inaczej. Znacie, robiliście kiedyś gniotka z balona i mąki ? :) Tu mamy coś na podobnej zasadzie z tym, że jest pewność, że mąka się nie rozsypie po mocniejszym pociągnięciu.

1. Jabłko z robaczkami
Dziecko wyjmuje i próbuje włożyć robaczki w dziurki. Początkowo robi to nieporadnie. W zestawie są 2 robaczki a dziurki są różnej wielkości, by można było stopniować poziom trudności.

2. Rozciągliwy ludzik 

Ludzik, który rozciąga się na wszelkie możliwe sposoby. Można tu uczyć dziecka stron prawa -lewa poprzez zadawanie ćwiczeń typu : podnieś ludzikowi prawą nogę i lewą rękę. Ciekawe jak długa potrafi być szyja?3. Robaczek manipulacyjny

Dziecko ma za zadanie rozkręcić kolejne części (kolorowe kółeczka i ogonek) po czym złożyć go z powrotem. Starsze dziecko może nazwać kolory, może policzyć ile jest części. Zabawka jest bardzo fajna dla dzieci powyżej roku. Dla utrudnienia na korpusie robaczka są wypustki, w które trzeba odpowiednio dopasować kolejne części. Ogonek jest przykręcany.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger