Podroże z DnW i Pudłem nie nudno

Znacie pudło nie nudno ?  Udało nam się je wylicytować na spotkaniu blogerów w trójmieście :) Cel szczytny bo pieniązki zebrane zostały przekazane dla Jasia Dąbrowskiego waleczne serce . Od dawna byłam bardzo ciekawa co zawiera takie pudło. Czy na prawdę nie będzie nam się z nim nudzić ? Tym razem mogłam się o tym przekonać :) Temat bardzo nam podpasował bo jest iście związany z projektem Dziecko na Warsztat :)
 Niesamowite pomysły dla młodszych i starszych dzieci. Pobudzające wyobraźnię, pomagające rozwijać motorykę małą i poszerzające wiedzę dzieci informację.
Pozwoliłam Franiowi wybrać od czego zaczynamy :Zaczęliśmy od wyklejania kontynentów plasteliną. Jak widać, Franio zrobił to wg uznania choć nie do końca tak miało to wyglądać :)
Następnego dnia czas na walizkę i pakowanie worka. Wszystko czego potrzebujecie znajduje się w środku : plastelina, kolorowe papiery, mazaki, nożyczki, klej, farby, brokat itp.

 Każde zadanie jest opisane. Wszystko krok po kroku, więc na pewno będziecie wiedzieli co robić.

Czas na pocztówkę z wyprawy :To tylko kilka zadań, które wykonaliśmy. W pudle znajdują się jeszcze :

Flagowe memo:


Budowle świata wraz z mapą do ustawienia w odpowiednich miejscach: Ubiory z ciekawostkami : Każde zadanie zapakowane jest w osobną folię, by zachować porządek. To my wybieramy to, co mamy ochotę wykonać w danym momencie.

Pudło 'MAŁY PODRÓŻNIK' zawiera:

 • zabawy plastyczno-manualne mające na celu nauczenie dzieci min. kontynentów, flag, najbardziej znanych budowli świata czy kolekcjonowania wspomnień z podróży
 • zestaw wszystkich niezbędnych akcesoriów i materiałów do wykonania zadań/zabaw (m.in. nożyczki, farby, pędzle, worek „Pudło Nie Nudno”, ozdoby, tekturowe miniaturki budowli, kolorowa mapa świata, plastelina itp.);
 • przewodniki z opisem poszczególnych zabaw oraz szczegółowymi instrukcjami wykonania zadań
Wszystkie zabawy zostały przygotowane we współpracy z pedagogami dziecięcymi i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.


Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrema Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztat

9 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł z tym pudłem. Nie znałam tej inicjatywy, ale widzę, że warto bliżej się jej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciesze się, że pokazałaś dokładnie co jest w środku, bo bardzo mnie te pudła interesowały, ale jakoś nie byłam pewna czy warto...teraz juz wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Nie nudziliście się wcale :P A samo pudło dość ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zestawy Pudło nie nudno są super, akurat tego nie znamy, ale wygląda super. My bawiliśmy się zestawami kosmicznym i artystycznym i było super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tym projekcie, rzeczywiście świetnie się wpisał w DnW :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie zestawy to bardzo fajna pomoc do nauki :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger