Gdzie jest Dory ? Dobble

Kilka dni temu byliśmy z Franiem w kinie na filmie Disney'a "Gdzie jest Dory?" . Bajka bardzo przyjemna do oglądania zarówno dla mnie jak i mojego 4latka zawierająca ważne przesłanie.

Mała rybka urodziła się z nie miłą przypadłością- cierpi na pamięć krótkotrwałą. Pewnego dnia podczas zabawy nieopodal domu porywa ją prąd i wyrzuca do wielkiego oceanu. Dość długo próbuje odnaleźć swoich rodziców prosząc po drodze napotkanych wodnych mieszkańców o pomoc. Poznaję między innymi Nemo i jego tatę Marlina, Hanka, Nadzieję i Baileya. To oni okazują się prawdziwymi przyjaciółmi, którzy za wszelką cenę chcą pomóc małej Dory. Co czeka ją po drodze? Z czystym sumieniem polecam film by dowiedzieć się wszelkich szczegółów.

Po seansie Franiowi dość ciężko było opowiedzieć historię rybki. Rzecz absolutnie się zmieniła, gdy w naszym domu pojawiła się gra Dooble od REBEL.PL. Pomyślałam, że to małe pudełko może przysporzyć nam wiele frajdy- nie myliłam się .


Po kilku dniach od wizyty w kinie Franio nagle przypomniał sobie wszystko co było na dużym ekranie. Gdy tylko otworzył pudełko, zobaczył bohaterów bajki na jego twarzy pojawił się uśmiech od ucha do ucha a właśnie to jest najważniejsze podczas wzięcia do ręki gry czy zabawki. Poza wariantami pokazanymi przez producenta mój maluch przeglądając kolejne karty opowiadał i buzia mu się nie zamykała...Jego pamięć naglę nabrała mocy a słownictwo się rozwijało tak jak należy. Warto pamiętać, że nie samą instrukcją człowiek żyje- a już na pewno nie dziecko. Czasem warto dać ponieść się emocjom i wyobraźni :)


A teraz trochę na temat samej gry. Firma Rebel ma w swojej ofercie 3 opcje Dobble do wyboru.  Ja wybrałam taką, która swoim minimalistycznym rozkładem obrazków ( po 6 na karcie) nie sprawi problemu najmłodszym i z wielką chęcią zagramy w nią my- dorośli. Na czym to polega ? Celem jest poszukiwanie wspólnych symboli na dwóch, kolejnych kartach i nazywanie ich.  Każda z kart, łączy się z inną tylko jednym rysunkiem ! Dla utrudnienia obrazki są poobracane i są różnego rozmiaru. Same karty są okrągłe, bardzo łatwo się je chwyta i przekłada, mają białe tło, które zdecydowanie lepiej uwidacznia szukane symbole. 


W książeczce dołączonej do zestawu znajdziecie 5 propozycji zabaw. Ja pokażę Wam dwie, by nie zdradzać wszystkiego :)

RAFA KORALOWA

1. PRZYGOTOWANIE. Potasuj karty i połóż po 4 odkryte przed każdym dzieckiem i po 6 przed każdym dorosłym. Na środku stołu połóż jedną odkrytą kartę. Pozostałe karty odłóż do pudełka.

2. CEL GRY. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

3. JAK GRAĆ? Na znak, każdy z graczy musi znaleźć symbol łączący jedną z jego kart z kartą leżącą na środku stołu. Gracz, który jako pierwszy nazwie wspólny symbol zakrywa swoją odkrytą kartą kartę ze środka stołu. Reszta graczy szuka teraz wspólnego punktu z nową, centralną kartą. 

Karta ze środka zmienia się za każdym razem, gdy ktoś znajdzie wspólny symbol i zakryje ją kartą ze swojego zbioru. 

Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.


Kolejna propozycja. Bardzo szczegółowo opisana...Zabawa ta pobudza w dzieciach już od najmłodszych lat zdrową rywalizację, pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i skupienia. Podczas gry dziecko uczy się, że raz się wygrywa, raz przegrywa i trzeba to należycie przyjąć.

Dlaczego warto ją mieć wg producenta ? 

  • Tylko "Dobble" tłumaczy się w minutę!
     
  • Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.
  • Tylko "Dobble" ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.
  • Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Absolutnie się z tym zgadzam . Mimo tego, że gra uznawana jest za " szybką rozgrywkę" daję słowo, że jak się wkręcicie będziecie grać w nią godzinami i zawsze będziecie chcieli mieć ją pod ręką :) Przekrzykiwanie się wzajemne, chęć wygrania, wspólna zabawa sprawia  niesamowitą frajdę .


Wpis bierze udział w projekcie GRAJMY


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger