Smok Obibok poleca - Granna

Kolejne dwie niesamowite gry trafiają na naszą półkę . O samej firmie pisać nie trzeba bo Grannę zna chyba każdy miłośnik planszówek. U nich znajdziecie gry dla całej rodziny- od malucha do głodnego rywalizacji dorosłego człowieka. My szukamy głównie tych dla przedszkolaka i dziś właśnie coś dla tego przedziału wiekowego chciałabym Wam polecić.
W instrukcji znajdzie aż 4 warianty gier w tym dla jednego dziecka, dla dwójki, dla maluchów od lat 4, 6 i 7 więc jest niezłe zróżnicowanie. Lubię, gdy zabawki towarzyszą nam dłużej a tak z pewnością będzie z tym pudełkiem :)

W środku 12 obrazków zwierząt czteroliterowych. Każde zaczyna się różową literą co trochę ułatwia układanie. Tu może bawić się dziecko, które jeszcze czytać nie potrafi (oswoi się z wyglądem liter ), takie które chce poznać sylaby i takie, które znają już elementarz- każdy znajdzie coś dla siebie :) Dodatkowo w zestawie jest kostka do gry w wariancie dla starszych.Co tu nie pasuję ?


Zgadnij co to? Ciekawe, czy dziecko pamięta co było na tą literę ?


Swobodne układanie z rozsypanki też jest ważne i bardzo rozwija pamięć :)W książeczce z instrukcją poza wariantami gier  dla dzieci w różnym wieku pojawiają się również wierszyki o każdym z ułożonych obrazków :) Bardzo fajny pomysł..
Tą grę Franio wręcz uwielbia. Dla nas banalnie prosta, dla dzieci świetnie sprawdzająca wiedzę o otaczającym świecie i bardzo interesująca.

Zadanie polega na tym, by przesuwać ludzika w prawo lub lewo o tyle oczek, ile pokazała wyrzucona przez gracza kostka. W zależności od tego, na jakim kolorze pola staniecie, taką wybieracie kartę. Odpowiedzi udzielamy poprzez wsadzenie palca w wybrany przez nas otwór. Gdy odpowiedź jest prawidłowa, po drugiej stronie nad paluszkiem pojawi się klaun, możesz zabrać kartę i położyć przed siebie.

Każdy kolor to inna dziedzina:

Czerwony- KOLORY
Zielony - ZAWODY
Fioletowy- MIEJSCA
Żółty- ZWIERZĘTA
Niebieski- DOM
Pomarańczowy- JEDZENIE

Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zbierze cały komplet 6 kolorowych kart. Liczy się wiedza i szczęście podczas rzutów :) Co do roweru pasuje najbardziej ?


Razem ze smokiem Obibokiem życzymy udanej zabawy :)


Wpis bierze udział w projekcie GRAJMY
 Grajmy

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny sposób na nauke czytania przez zabawę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. 'Już czytam' posiadamy i bardzo lubimy...ale Quiz wygląda równie interesująco ;) fajne i ciekawe gry!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger