Powiedz mi dlaczego..?

Jedna z lepszych książek z jakimi przyszło nam się spotkać w ostatnim czasie. Książka, która ma mnóstwo ciekawostek, interesuję już samą formą i wykonaniem. Nie jest to kolejna bajka do kolekcji, choć uważam, że te są bardzo ważne w życiu dziecka. Książka "Powiedz mi dlaczego?" wydawnictwa Olesiejuk to znakomita odskocznia od codziennego, typowego czytania dziecku kartki po kartce przed snem.


Dlaczego słońce jest gorące? Dlaczego rosną włosy? Dlaczego rodzą się bliźniacy? Dlaczego koty mruczą ? Dlaczego śpimy? Dlaczego....? Macie zadawane pytania milion razy dziennie ? Znacie to ? W tej niezwykłej pozycji znajdziecie proste odpowiedzi, które usatysfakcjonują dzieci od lat 3 . Rzeczy wydające się być dla nas oczywiste nie zawsze łatwo wyjaśnić w sposób trafiający do małego dziecka. Ja uwielbiam się wspomagać mądrymi książkami a przy wyjaśnianiu zarażać miłością do tekstów pisanych.

6 tematów:
 • historia
 • przyroda
 • nasze ciało
 • zwierzęta
 • życie codzienne
 • wszechświat


Każdy oddzielony zakładkami. Możecie czytać, oglądać, szukać odpowiedzi na temat, na jaki macie ochotę w danym momencie. Tu nie trzeba czytać kartki po kartce.

To tylko kilka ze 180 pytań.. Poza odpowiedziami na końcu znajdziecie uwielbiane przez dzieci naklejki


Ponadto na końcu każdego rozdziału mogą zaskoczyć Was przygotowane przez autorów łamigłówki i zagadki.Znajdziecie również indeks, ułatwiający szukanie interesującego Was słowa.Podsumowując- jeśli macie w domu ciekawego świata przedszkolaka i nie zawsze macie pomysł na odpowiedź- bardzo polecam tą książkę. Wg nas jest rewelacyjna :)


3 komentarze:

 1. Swietna ta książka ciekawie zrobiona Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa ksiązka musze kupic a zagadki to super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka świetna, tak jak reszta z serii "Powiedz mi!...", ale niestety bardzo ciężko dostępne :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger