Piramida zabaw- kartonowe klocki

Klocki z kartonu? Czemu nie :) Te plastikowe ma w domu chyba każdy a ja chciałabym Wam pokazać coś wymyślonego przez bardzo kreatywną mamę. Coś, co wywołało u mnie wielkie "wow" i gdy tylko je zobaczyłam wyobraziłam sobie dla nich wiele zastosowań zarówno do zabawy, terapii jak i nauki.

Przyznać mogę, że ku mojemu zdziwieniu okazują się bardzo trwałe, są różnych rozmiarów, kolorów i w dodatku posiadają dwujęzyczne opisy. Te 10 kostek to coś więcej niż zwykła zabawka, która z pewnością spodoba się nie tylko maluchom.


Choć dedykowane są dla dzieci od lat 1+ przedszkolaki z wielką przyjemnością po nie sięgają. Układanie, czytanie, opowiadanie o zwierzętach- to tylko część zastosowań tych brył.


Łączna wysokość ustawionych klocków jeden na drugim to 80 cm. Pełnią one nie tylko formę zabawowy ale i edukacji. Na każdym boku znajdziecie zdjęcia zwierząt i opisy zarówno w języku polskim jak i angielskim. To nadal nie wszystko- dzięki nim możecie wspólnie poćwiczyć matematykę. Jak ? Na boku każdej z kostki jest odpowiadająca cyfrze liczba motylków od 1 do 10 .


Dzięki zabawie klockami rozwijamy między innymi cierpliwość, spostrzegawczość, precyzję ruchu, skupienie, logikę łączenia elementów. Dla małych rączek przenoszenie i ustawianie tak by reszta pozostała nie naruszona to nie lada wyzwanie :) Zwykłe, plastikowe klocki są ze sobą przyczepione te już nie trzymają się ze sobą na wzajem tak łatwo. 

Burzenie to również zabawa :)Zawsze mówię, że z dzieckiem warto dużo rozmawiać. Tu podczas zabawy macie możliwość rozwinięcia wiedzy na temat poszczególnych zwierząt- z młodszym zapewne będziecie naśladować odgłosy, poznawać kolory, pojęcia na temat wielkości a ze starszym można porozmawiać o tym gdzie mieszkają, co jedzą, jak i gdzie żyją i z jakiej gromady pochodzą poszczególne jednostki: gady, ptaki, ssaki, płazy, ryby.

Trochę kategoryzacji :
Zabawa z maluszkiem w "akuku" może nabrać nowego wymiaru, gdy będziecie chować małe zabawki w pudła nakładając jedno na drugie :)

Świetnym rozwiązaniem jest również możliwość spakowania wszystkich klocków w jedno, małe pudełko. Wstążka przyczepiona u góry daje możliwość swobodnego przenoszenia z miejsca na miejsce.


Piramida zabaw daje na prawdę wiele możliwości i jestem pewna, że może towarzyszyć w życiu dziecka zarówno rocznego jak i 5-6 letniego.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger