Emocje z książką magnetyczną

Razem z moimi dziećmi w miniony weekend pracowaliśmy nad rozpoznawaniem emocji. Franio zna się na nich doskonale, potrafi nawet świadomie nami manipulować robiąc różne grymasy własnej twarzy. Staś dopiero się uczy choć też idzie mu to całkiem nieźle :) Wyszukałam w sklepie HOPLIK.PL  nieocenioną pomoc edukacyjną, po którą sięgamy z wielką przyjemnością. Magnetyczna książka to hit na naszej półce z pozycjami czytanymi. Zobaczcie sami czym tak bardzo nas ujęła :)


4 różne twarze do wyboru i dwa zwierzaki- piesek i kotek w zgrabnym, nie dużym pudełeczku. Za pomocą aż 91 magnesów możemy tworzyć miny jakie sobie tylko w danej chwili wymarzymy. Z Franiem bawiłam się w ten sposób, że mówiłam kto jest smutny, kto wesoły, jaki kolor oczu mają postacie, miny, nosy - duży mały a on układał. Jak widzicie podczas zwykłej zabawy zastosowaliśmy elementy różnicowania a przy tym było mnóstwo śmiechu. Wiele było rozmów na temat tego, co czują osoby, dlaczego mają taki wyraz twarzy a nie inny. Staś dzielnie się przyglądał, słuchał i mam ogromną nadzieję, że każde nasze słowo wzbogaci jego mowę zarówno bierną jak i czynną.

Co nam dają magnetyczne układanki :
-wspierają motorykę małą
-rozwijają koordynację wzrokową
-pobudzają wyobraźnię
-wspomagają logiczne myślenie
- wspierają naukę cierpliwości i koncentracji na wykonywanym zadaniu
Książkę z magnesami można świetnie wykorzystać podczas nauki i terapii logopedycznej. Ciekawa jestem czy Wam udałoby się odtworzyć miny z obrazków ? Język na brodę, marszczenie brwi, wielki uśmiech- wszystkie zabawy ćwiczące mięśnie twarzy wspomagają aparat mowy więc warto je wykonywać każdego dnia:)
Zobaczcie jak w łatwy sposób można wraz z dzieckiem zmienić humor chłopca za pomocą kilku drobnych zmian. Mój przedszkolak dostrzegał zmiany po uprzednim zakryciu oczu. Niby nie wiele się zmieniło a jednak- zwracamy uwagę na szczegóły :)Daliśmy się również poza nauką ponieść się całkowitej fantazji...


Jak widzicie bawić się można na wiele sposobów. Co ciekawe całość jest w formie książki, która idealnie wkomponowuje się w biblioteczce dziecka.


KONKURS :
1. Konkurs tworzę ja a sponsorem nagród jest sklep www.hoplik.pl
2. Zabawa trwa od 01.03.17 do 07.03.17
3. Zadanie konkursowe polega na podaniu odpowiedzi na pytanie Czy używacie magnesów w Waszym domu? Jaki magnes uważacie za najbardziej praktyczny? /Odpowiadacie o tu     ---> Jakie funkcje spełnia układanka magnetyczna- HOPLIK<---
4. Będzie nam bardzo miło gdy polubicie profil SEVI --> facebook

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger