Tupcio Chrupcio- edukacja przez czytanie

Po raz kolejny mała, kapryśna myszka zawitała w nasze skromne progi. Uwielbiam książki, które przyciągają kolorowymi obrazkami a zarazem mają bardzo mądre przesłanie. Tu dodatkowym atutem jest to, że bohater znany jest z wcześniej oglądanych przez nas na ekranie telewizora bajek. To nie są nasze pierwsze książki z Tupciem ale na pewno nie ostatnie. Uwielbiamy go..Celowo wybrałam tytuły, które mogą pomóc moim dzieciom a zarazem szkraby mogą podczas czytania zrozumieć problem w ich zachowaniu. Nie zawsze zwykła rozmowa na temat jedzenia, mycia zębów czy zasypania daje efekty, czasem trzeba pokazać na przykładzie o co właściwie mi chodzi. Kilkukrotne czytanie i oglądanie zdecydowanie przynosi zamierzane efekty. Staś już chodzi, bierze książkę pod rękę i po swojemu mówi o czym jest co mnie bardzo cieszy.

TUPCIO CHRUPCIO NIE CHCE JEŚĆ- ta pozycja z pewnością będzie bliska wszystkim, którzy mają w domu niejadka. Stasiowi bardzo często zdarza się grymasić i nie bardzo jeszcze zdaje sobie sprawę z tego, że każde wyrzucane jedzenie nie jest dla mnie najzwyczajniej w świecie przykre Staram się, gotuję, wymyślam a on i tak je to co lubi, lub nie je wcale.. W tej książce dowiadujemy się wspólnie, że nie wszyscy mogą mieć tak dobrze jak my, nie każdy ma jedzenie na zawołanie i to, przy czym my wybrzydzamy inni zjedli by z ogromnym apetytem. Nie wolno marnować jedzenia, bo na świecie bywa na prawdę wielki problem z głodem u dzieci.


TUPCIO CHRUPCIO NIE MOGĘ ZASNĄĆ- tu nasza mała sprytna myszka przed snem robi wszystko by tylko nie iść do swojego łóżeczka. Znacie ten problem ? " Mamo siku, mamo pić, mamo jeść, mamo jeszcze jedna bajka..."- ja znam doskonale :)

Tupcio w tej książeczce znacznie wydłuża moment położenia. Okazuję się nagle, że musi posprzątać zabawki, jak najdłużej może myje zęby i bardzo chętnie słucha długiej opowieści, którą czyta mama. Po co właściwie spać ? Na te pytanie znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce. Noc jest potrzebna każdemu by odpocząć a przy okazji podczas snu, możemy przeżyć niesamowite przygody :)TUPCIO CHRUPCIO DBAM O ZĘBY- nie zawsze moim dzieciom chce się myć zęby zwłaszcza przed snem. Znam też doskonale pytanie czy po kolacji nie możemy zjeść słodycza ? Co właściwie może się stać od ich jedzenia i co to jest próchnica? Dzięki tej książce możemy porozmawiać o problemach zdrowotnych dotyczących jamy ustnej i jeśli jeszcze nie byliście u stomatologa możecie dzięki tej pozycji pokazać maluchom, że nie jest to nic strasznego.

Tupcio też czasem grymasi podczas mycia ząbków a jeszcze gorzej jest z jego przyjacielem borsukiem, który uważa, że pasta i szczotka to zbędne rzeczy w łazience. Ból u jednego z bohaterów, który wywołało nie szczotkowanie jamy ustnej i jedzenie czekolady po kryjomu stał się na tyle mocny, że przemówił dzieciom do rozsądku.

Każda książka z Tupciem Chrupciem ma zawarte w tekście przesłanie, które składnia dzieci do refleksji. Bardzo mądre pozycje dla przedszkolaków, które polecamy z ręką na sercu.


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger