Zabawy z papierem toaletowym

Czasem najprostsze materiały dają najwięcej radości wystarczy trochę pomyśleć by wywołać mnóstwo uśmiechu wśród najmłodszych. Nie zawsze da się korzystać z pięknej pogody a dzieci w domu się najzwyczajniej w świecie nudzą. Warto rozejrzeć się dookoła i zaciekawić tym co najprawdopodobniej macie pod ręką. Przedstawiam Wam 8 naszych zabaw przy użyciu papieru toaletowego :) 1. Układanie wieży na czas. Kto pierwszy, kto ułoży większą i komu nie rozwali się w trakcie budowania? Możemy tu włączyć elementy matematyki ( liczenie elementów ) .
2. Rzucanie do celu- od największego pojemnika do najmniejszego. Zapewniam Was, że nie jest to takie łatwe na jakie wygląda :)

 
 

3. Tor przeszkód - wymijanie przeszkód, skok przez przeszkodę obunóż. 4. Kto pierwszy do celu ( do mamy) .


5. Slalom z listkiem papieru na głowie.


6. Dmuchamy- kto najwyżej :)


7. Rozwijamy rolki na odległość po czym zwijamy ( ćwiczymy motorykę dużą i małą jednocześnie). Możemy też swobodnie porzucać je do góry i zobaczyć jak wysoko latają rolki papieru :)8. Zabawa w mumię- tego chyba nie trzeba przedstawiać ?

Podczas wyżej przedstawionych zabaw uczymy dzieci zdrowej rywalizacji i świetnie się bawimy wraz z maluchami wspólnie spędzając czas :) Polecamy...
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger