Analogie z przedszkolakiem- LOGIŚ I JA

Zagadki, zagadki i jeszcze raz zagadki- zaraz po swobodnej zabawie uwielbiana przez wszystkie dzieci forma spędzania wolnego czasu. Pamiętam jak za swoich czasów szkolnych wymyślaliśmy je wspólnie z koleżankami i bawiłyśmy się na zasadzie " kto pierwszy zgadnie". Dalej uwielbiam się w to bawić tym razem z moimi własnymi dziećmi, wymyślam, kombinuję ale równie ciekawie pracuje mi się na gotowych książkach. LOGIŚ I JA od wydawnictwa WiR są wg mnie świetnie skonstruowane i ułożone kolejno wg trudności. 

Czym są wogóle analogie ? Wg słownika języka polskiego : znaczne podobieństwo dwóch rzeczy, ich właściwości, cech itp.; także: sytuacja, zjawisko, rzecz zbieżne z czymś lub bardzo do czegoś podobne.

Zgadzam się z tym opisem w 100% i od siebie dodałabym, że propozycje autorstwa Agnieszki Suder bardzo pobudzają do myślenia i wspierają koncentrację. Jestem pewna, że praca na tych książkach wspomoże rozwój moich dzieci i ułatwi naukę w szkole. Zobaczcie je z bliska...Każda z teczek w formie książek zawiera zarówno materiał tematyczny- dziecko odgaduje regułę na zasadzie podobieństw, wielości, wielkości, funkcji, cech jak i atematyczny- tu działamy na zasadzie odgadywania relacji figur geometrycznych i zamiast wklejania odrysowujemy.  W obydwu karty pracy są wyciągane, z możliwością wielokrotnego użytku gdy ich nie wytniecie a jedynie będziecie pokazywać. Różny poziom trudności pozwala nam pracować zarówno z 3 jak i 5 latkiem- jak już pewnie zdążyliście się przekonać nie raz do mnie to bardzo przemawia i jest dla mnie ogromnym plusem.
Zadaniem rodzica/ terapeuty jest wycięcie z dołu strony 3 obrazki i pozwolić dziecku dopasowywać. 
Tego typu zabawy wspierają lewą półkulę mózgową, która odpowiedzialna jest między innymi za naukę języków, matematykę, pisanie , czytanie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger