Książki na świąteczny czas

Do świąt pozostał tydzień więc coraz mniej czasu na świąteczne przygotowania, opowieści i prezenty. A może by tak do paczki dorzucić szkrabom po książeczce? To podarunek, który zawsze cieszy a ja zawsze powtarzam, że warto zaszczepić miłość do tego typu rzeczy już od najmłodszych lat. U nas ostatnio nie ma wieczoru bez czytania czy choćby przeglądania kolorowych kart. Szukamy informacji o Bożym Narodzeniu, mikołaju, choince i aniołkach w książkach dla dzieci i świetnie się przy tym bawimy. Dziś 3 ciekawe pozycje, które obecnie wertujemy.


Na początek coś dla najmłodszych pociech- WESOŁE ŚWIĘTA wydawnictwa Wilga to cało kartonowe, grube strony pozwalają na samodzielne przekładanie przez małe rączki już ok rocznych dzieci. Króciutkie, wierszyki z pewnością zaciekawią większość maluchów. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje, zobaczcie sami.


Możecie ją zakupić tu --> Wesołe Święta


MAGICZNE ŚWIĘTA- to również propozycja wydawnictwa Wilga.  Bardzo podoba mi się formuła jest stworzenia- 26 rozdziałów a w każdym z nich znajdziecie sposób na wspólne spędzenie czasu w oczekiwaniu na najważniejszy, bardzo wyczekiwany przez wszystkich wieczór wigilijny. Tu dowiecie się dlaczego ten czas jest tak ważny, odwiedzicie krainę Świętego Mikołaja, przypomnicie sobie bądź nauczycie się najbardziej popularnych kolęd a dodatkowo będziecie mogli stworzyć coś kreatywnego czyli to co lubię najbardziej. Poza opowieściami, wierszykami czy kolędami znajdziecie mnóstwo pomysłów na ozdoby, które wykonać może każdy nie mając nawet szczególnych zdolności artystycznych. To cudowna książka w formie swoistego kalendarza, którą można czytać dzień po dniu, karta po karcie wg określonych dat. Bardzo nam się spodobała gdyż każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie ! :)Jeszcze dziś mamy zamiar stworzyć lampiony wg pomysłu z książki. Z pewnością pochwalimy się efektem :)

Tą pozycję możecie nabyć tu --> MAGICZNE ŚWIĘTA

W ostatniej już książce, którą chciałabym Wam pokazać jest sporo religijnych opowieści. Wydawnictwo PROMIC za pośrednictwem książki CUDOWNE BOŻE NARODZENIE pokazuje jak cudowne jest odliczanie dni do Gwiazdki za pomocą głębokiego, religijnego wymiaru. Bo przecież o to właśnie chodzi by poznać nie tylko tradycję dzielenia się opłatkiem prezentami ale i dowiedzieć się skąd to wszystko się wzięło. Kim był właściwie ten Mikołaj i skąd on się wziął ? A co z tymi Świętami ? Czy były one od zawsze?

„Czy wiesz, że przez długi, bardzo, bardzo długi czas nie było Bożego Narodzenia? Dopiero pewnego dnia, około dwóch tysięcy lat temu, wydarzyło się coś niesamowitego: na świat przyszedł Jezus! I od tamtej pory Boże Narodzenie obchodzimy już każdego roku."

To cytat z pierwszych stron książeczki z krótkimi opowiadaniami, które zaciekawiają maluchy. Odliczanie odbywa się tu zupełnie inaczej niż w innych pozycjach i właśnie to jest w tym wszystkim najbardziej fascynujące.Kolejne opowieści to min: czternaście zyliownów, pechowa trzynastka, dwanaście świątecznych dni, jedenaście pomysłów na prezent, dziesięć minut Ewangelii i tak aż do opowieści o jedynym takim dzieciątku. Tą książeczkę możecie zakupić tu --> Cudowne Boże NarodzenieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger