Akademia mądrego dziecka- nowości od Egmont

Świetna seria wydawnictwa Egmont, którą wręcz uwielbiamy od dawien dawna to "Akademia mądrego dziecka". Nie raz Wam o niej pisałam i dalej jestem nimi zachwycona. To pozycje przeznaczone głównie do czytania z 2-3 latkami o różnych formatach, wyciętych kształtach a bywają i takie z ruchomymi obrazkami. Na rynku ukazały się również nowości nawiązujące do liter w dużo mniejszym formacie, które warte są zobaczenia.


Słodki domek to tak jak Wam już wspomniałam plaster miodu zmieniający się wraz z każdą stroną w domek dla pszczół. Budowie przyglądają się różne zwierzątka. Jedne z mniejszą inne z większą ciekawością a niektóre wręcz z oburzeniem nie chcą by nowi lokatorzy wprowadzili się na pobliskie drzewo. Wszystko opisane króciutkimi, nie zanudzającymi wierszykami, które chętnie słuchają nawet dwulatki. 


Zupełną nowością w serii "Akademia mądrego dziecka" jest "literkowe przedszkole". To nowość, dzięki której dzieci będą miały okazję poznać nowe słowa i zabawne historię z życia przedszkolaków takich jak oni sami. Na końcu każdej, malutkiej książeczki znajdziecie rebusy, zagadki i kolorowanki dzięki którym maluchom łatwiej będzie zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki pisania i czytania.  

Akademia Mądrego Dziecka sprzyja poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku.


Moich chłopców trochę poniosła fantazja i zamiast pokolorować zdecydowali że wspólnie wykleją plasteliną literkę B.


B JAK BĄBEL- piesek, który spędził dzień z przedszkolakami. Tarzanie się w liściach, smakołyki na literę wiodącą i mnóstwo radości to coś, co kochają dzieciaki. Przeżyjmy wraz z nimi niesamowitą przygodę. 

E JAK EKLERKI a może jak Edziu, który pojawia się w grupie jako nowy, trochę przestraszony uczestnik wszelkich zabaw? Czy dzieci zaakceptują jego "inność"? Podpowiem Wam, że maluch opowiada świetne bajki, które zaciekawią jego kolegów :)

D JAK DETEKTYW- a może jak Dominik, który ma zawsze coś do powiedzenia i wszystko wie najlepiej? Nie wszyscy jego koledzy to lubią ! Tym razem jednak okazuje się, że pomysł jednego z chłopców okazuje się całkiem fajną zabawą. 1 komentarz:

  1. mamy je i powioem szczerze ze myśłąam ze będą wieksze ale w sumie małe i poręczne tez fajne:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger