Tapi i poziomkowa przygoda- gra dla całej rodziny

Do tej pory z Tappim mieliśmy przyjemność tylko i wyłącznie w książkach Marcina Mortki wydawnictwa Zielona Sowa. Gdy dowiedziałam się, że na rynku pojawiła się nowość- gra, w której bohaterem jest między innymi dobrze znany nam wiking nie mogłam się jej oprzeć ! Wiedziałam od pierwszej chwili, że musimy ją mieć. Gry w naszym domu stanowią ważny element pochmurnych, nudnych, jesiennych choć nie tylko wieczorów. Takowe coraz bliżej, więc nowości na półkach są bardzo mile widziane. Jak się okazało to był strzał w 10 ! Jak już wspomniałam Tappi to bardzo przyjazny wiking, który co rusz przeżywa nowe przygody. W Szepczącym lesie, w którym mieszka często towarzysza mu przyjaciele choć zdarzy się, że na drodze pojawią się Ci, którzy nie koniecznie są pozytywnie nastawieni do innych. W tym pudełku czekają na Was nie jedna a dwie gry, pełne poziomek, które trzeba zebrać przed innymi mimo wielu nie przeciwności. Na drodze stanąć Wam może Gburek, dziury w moście i powalone drzewa. Czy uda Wam się je ominąć ?
Zawartość pudełka:
  • dwustronna plansza,
  • 5 pionków (kartonowe zwierzęta wstawione w plastikowe podstawki),
  • kartonowi bohaterowie: Tappi, Chichotek i Gburek,
  • 96 żetonów z poziomkami,
  • 8 żetonów z deskami,
  • 5 kartonowych choinek do złożenia i ozdobienia (3D),
  • kostka,
  • instrukcja.Zasady są proste, zrozumiałe dla dzieci od 4 roku życia, które być może dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. Na jednej stronie planszy chodzi o to by  za pomocą desek, które otrzymamy podczas rozdania naprawić jeden most, posadzić jedno drzewo i zebrać co najmniej 5 poziomek. Tu pojawiają się przeszkody i po dobrym przemyśleniu rozgrywki możecie sobie na wzajem troszkę pokrzyżować plany. Instrukcja podpowie Wam, jak macie się zachować gdy staniecie na pole z drzewem, poziomką czy kwadratem.


Po drugiej stronie planszy czeka na Was kolejna rozrywka, wg mnie jeszcze łatwiejsza :) Zasady banalnie proste : idziecie w odwiedziny do Wikinga Tappiego i zbieracie po drodze poziomki. Wygrywa ta osoba, która zbierze ich jak najwięcej. Podsumowanie, czyli liczenie punktów robicie dopiero wtedy, gdy WSZYSCY dotrą do celu. Pierwszy gracz, który odwiedzi głównego bohatera otrzymuje 3 poziomki extra. Żeby nie było zbyt łatwo, tu również czyhają na Was nie koniecznie miłe niespodzianki. Uważajcie na Gburka, który będzie chciał trochę przeszkodzić w Waszej walce o zwycięstwo. 

Szczerze polecam tą grę dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wspólną grę i spędzanie czasu z maluchami przy planszówkach. Proste zasady, piękna szata graficzna i pobudzenie logicznego myślenia to wg mnie główne atuty tej gry. 
TAPI I POZIOMKOWA PRZYGODA --> klik

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger