Meduzy kreatywnie

Dawno nie było niczego kreatywnego więc czas nadrobić zaległości :) Lato, wakacje , plaża, jezioro, morze- chciałabym trochę przybliżyć Stasiowi wiedzę na temat organizmów żywych, które można spotkać kąpiąc się w różnorakich wodach- zaczynamy od meduz. 
1. Meduza wspierająca motorykę małą - przeplatamy sznureczki


  2. Meduza z pianki kreatywnej i wstążek  3. Meduza z rolki po papierze toaletowym ( nasz ulubiony materiał do tworzenia ) .  


4. Ostatnia propozycja - najprostsza i najmniej wymagająca wkładu własnego to ta z kubeczka plastikowego :
Wszystko robimy uwzględniając możliwości rozwojowe, edukacyjne i manualne malucha ;-) Dziś bawię się z 4 latkiem jednakże zachęcam Was do tworzenia już z młodszymi dziećmi. Nasze propozycje nie są bardzo skomplikowane a sprawiają dziecku ogromną frajdę z tworzenia. 

6 komentarzy:

 1. Jak widzę te wszystkie świetne prace, to aż mam wyrzuty sumienia, że nie robię tego tyle z dzieckiem :) Od września pójdzie do przedszkola, to tam na pewno będzie tego więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rolek mamy pelno i zawsze wyrzucamy. Chyba pora na recykling. Wykorzystam też pomysl na przeplatankę, bo corka jeszcze nie umie wiazac butów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że nie robię w domu żadnych prac plastycznych z dziećmi. Zavtonwyżywają się artystycznie w przedszkolu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale czaderskie meduzy - każda mi się podoba (y) Brawo Stasiu... :*

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger