Innowacyjna metoda nauki języka angielskiego dla dzieci od 4-12 lat

Od jakiegoś czasu jak już pewnie wiecie Franio uczęszcza na dodatkowe lekcje języka angielskiego, które prowadzone są w nietypowy jak dla nas sposób. Nauka odbywa się w pokoju mojego dziecka przy jego bardzo czynnym udziale przez platformę NovaKid i jest to nauka on-line. Koniec z dowożeniem, staniem w korkach, zastanawianiem się co w tym czasie zrobić z młodszym synem, koniec z dodatkowymi książkami, plecakiem i pełną salą uczniów... Dla nas rewelacja... ! Do mnie to przemawia i chciałabym tym wpisem pokazać Wam, że korzystanie z elektroniki może być fajną formą wsparcia edukacyjnego...


Nauka języka obcego to dla mnie taki MUST HAVE dzisiejszych czasów. Sama bardzo żałuję, że nie przykładałam się do nauki angielskiego w czasach swojego dzieciństwa bo bardzo często muszę z niego korzystać zwłaszcza podczas wyjazdów urlopowych . Trochę mi wstyd w sytuacji gdy rozumiem co do mnie mówią a ja blokuję się przed odpowiedzią- wewnętrzna panika, strach, że powie się nie to co trzeba, że zapomnę jakiegoś słówka, że mnie nie zrozumieją ze względu na akcent. Bardzo bym chciała zaoszczędzić tego mojemu dziecku więc staram się, by osłuchiwał się od najmłodszych lat z czymś co dla mnie do tej pory wydaje się nie naturalne...


W szkole językowej NOVAKID wszyscy nauczyciele są anglojęzyczni i mówią tylko i wyłącznie w obcym dla Frania języku jednakże swoje słowa dobierają w sposób, by były one zrozumiałe dla małego dziecka. Często posługują się również nie werbalną formą wypowiedzi posługując się gestami- jest to bardzo pomocne. 

OBAWY

Przez pierwsze dwie lekcje Franio poprosił mnie bym siedziała obok bo wtedy ewidentnie czuł się bezpieczniej - przed nim obca osoba, język którego nie zna, zadania , które mogą sprawić mu problemy... Spodobało mu się ! Już po pierwszych lekcjach zauważyłam, że to jest to ! 

Z mojej strony też pojawił się mały strach... Nauka przez internet- tablet, komputer- eeee.... Chciałabym jak najbardziej się da ograniczać elektronikę chłopcom choć nie jest ona wykluczona z naszego życia... Dzieci wiedzą, że ja jestem blogerką, pracuję na komputerze, często używam telefonu więc czemu oni mieliby być gorsi i ich nie używać w ogóle? No tak, to jest jakiś argument ;-)  Jak już pozwolić na korzystanie z tego wszystkiego to w mądry sposób więc pomyślałam, że lepsza nauka on- line niż bezsensowne oglądanie filmików na yt. 

Było o obawach, czas na ZALETY...

- zajęcia w dowolnym, bezpiecznym i wygodnym dla dziecka miejscu, nie tracicie czasu na dojazdy
- czas - to wy decydujecie o tym kiedy odbędą się zajęcia
- 25-30 minut zajęć- idealny czas, przez który skupi się dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
- nauka poprzez zabawę- nauczyciel nie naciska na dany temat, niczego nie robi "na siłę" i byle jak byle by było..  Stara się by materiał przekazać w jak najbardziej przyjazny dla danego dziecka sposób uwzględniając wiek ucznia.
- docenianie jednostki- moja pociecha dostaje gwiazdki za każde wykonane zadanie i wie, że jest ważny, wyjątkowy a nie jeden z wielu jak to często bywa w salach lekcyjnych w szkole

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?


Jak już wspomniałam trwają 25-30 minut nie dłużej. Logujecie się swoim loginem do platformy NOVAKID i jednym kliknięciem łączycie się o odpowiedniej porze z nauczycielem, którego wcześniej również możecie wybrać. Dziecko wraz z lektorem widzi się cały czas na ekranie co umożliwia jeszcze lepsze zrozumienie danych zagadnień.

Przez pierwsze 5 lekcji nauczyliśmy się wielu słówek związanych ze szkołą i ciałem człowieka, które dość często są powtarzane celem utrwalenia. Poznaliśmy również cyfry i alfabet. 

Franek ma język angielski w szkole jednak uważam, że same lekcje w placówce nie są wystarczające i często uczeń jest rozpraszany przez to co dzieje się dookoła- tu jest zupełnie inna sytuacja. O każdej lekcji jesteście informowani poprzez SMS-a dzień wcześniej i pół godziny przed umówionymi zajęciami więc nie ma opcji, że o nich zapomnicie. Dodatkowo logując się na stronie NovaKid macie podgląd na cały harmonogram zajęć, które można odwołać bądź przenieść na inny dzień do 8h przed rozpoczęciem.

Na platformie znajdziemy również ćwiczenia związane z każdą przebytą już lekcją, slajdy ze słówkami, które już nabyliśmy celem przypomnienia i nagrania zajęć, które już się odbyły. 

Dziecko angażowane jest nie tylko przez odpowiadanie na pytanie ale i podkreślanie, wyszukiwanie, grę typu memo z nauczycielem, podkreślanie danego słówka czy dobieranie par poprzez zaznaczenie ich na ekranie. 


Jeśli chodzi o cenę zajęć, różni się ona w zależności od tego, czy wybierzemy zajęcia z native speakerem czy z near native. Cena jest tym niższa, im więcej zajęć wykupimy w pakiecie. Przy zakupie największego pakietu, koszt lekcji z native speakerem to 53 zł, a z near native to 29 zł.

Dla tych, którzy dotarli do końca posta mam prezent :-) 
Klikając w poniższy link macie możliwość zapisania się na ZUPEŁNIE DARMOWĄ
lekcję próbną o określonej przez Was godzinie...


Dodatkowo, jeśli zechcielibyście wykupić pakiet lekcji dostaniecie 60 zł rabatu wpisując kod rabatowy, który brzmi :

NATALIA25132 .

9 komentarzy:

 1. Widzę teraz u wielu osób polecenie takiej nauki dlatego przyjrzałam się tej opcji i rzeczywiście wygląda to fantastycznie i obiecująco!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak podawana elektronika nie jest zła. Warto uczyć dziecko, ze tablet czy komputer to przede wszystkim dobre źródło wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł, ma dużo zalet a chyba największą z nich jest brak konieczności dowożenia dziecka. Dzisiejszy świat jest cyfrowy i warto umieć się w nim odnaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę taki pomysł i jestem pozytywnie nastawiona... chętnie przetestuję pierwsza lekcje ze Smykami 👌

  OdpowiedzUsuń
 5. Już któraś osoba poleca tą naukę, ciekawa sprawa. Sama bym spróbowała, Ale nie wiem czy się zorganizuje. No i ja zawsze wstydzę się kamerek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciebie na kamerce być nie musi :p polecam lekcje próbną

   Usuń
 6. U nas to hit. Choć staramy się trzymać jednego nauczyciela i umawiać zajęcia dwa razy w tyg. Jasiek uwielbia naukę online.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny, nowoczesny i jakże wygodny sposób na naukę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysł. każda opcja do nauki języków jest świetna!. MY w następnym roku zaczeniemy dodatkowe lekcje :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger