Siła snów. Jak śnić świadomie i zmienić swoje życie....- Alice Robb


Książka o jednej z największych tajemnic ludzkiego mózgu. Czy sny są zwierciadłem naszej duszy? Skąd się biorą i jaka jest ich rola? Czy sny mogą wpływać na nasze życie i czy można śnić świadomie?Sen inspirował i intrygował człowieka od zarania dziejów. Marzenia senne były źródłami przepowiedni, sygnałami z wnętrza duszy, kluczem do zrozumienia przeszłości. Niektórzy naukowcy upatrują w snach nawet początków wierzeń religijnych. Wydaje się jednak, że współczesny człowiek zapomniał o dobroczynnym wpływie marzeń sennych na swoją samoświadomość, psychikę oraz emocje.

Człowiek poświęca na sen około ⅓ życia. We śnie porządkujemy informacje, które zdobyliśmy, przeżywamy emocje blokowane w ciągu dnia, rozwiązujemy problemy, przeżywamy zjawiska niemożliwe w realnym świecie. Mimo tak wspaniałego potencjału, śnienie pozostaje gdzieś z boku naszej egzystencji.

Amerykańska dziennikarka Alice Robb napisała książkę, która wyjaśnia, dlaczego warto zapamiętywać swoje sny, jak śnić świadomie i jak możemy podnieść jakość naszego życia we śnie. Przytacza wyniki nowatorskich badań, relacjonuje odkrywcze eksperymenty, zabiera nas w podróż do naukowych laboratoriów i na spotkania jasnośnicieli, analizuje senne fabuły i zwierza się z zaskakujących doświadczeń.

W rezultacie Robb stworzyła fascynujący przewodnik, który pomoże nam zrozumieć w jaki sposób sny mogą stanowić nie tylko skuteczne narzędzie wspomagające proces radzenia sobie z chorobą, żałobą lub traumą, ale także jak sny wpływają na naszą psychikę i emocje, ja można uczyć się w czasie snu oraz rozwiązywać życiowe problemy.

Jak nauczyć się zapamiętywania snów? Jak rozumieć senne marzenia? Komu i dlaczego o nich opowiadać? A nawet – jak zmienić scenariusz sennego koszmaru? Autorka co chwilę przypomina, że każdy z nas może poznać mapę swojego sennego świata. I że pierwsze kroki do poznania snów powinniśmy postawić na jawie.

Alice Robb przytacza w swojej książce wiele ciekawostek, oraz wiedzy naukowej i historycznej. Przekonuje, że umiejętność świadomego śnienia lub większa świadomość snu przyda się tak naprawdę każdej osobie, bez względu na to czy zmaga się z jakimiś poważniejszymi problemami czy też nie. Dobry sen zwiększa komfort życia i ma ogromny wpływ na zdrowie. Dlatego wiedza zawarta w tej książce może się okazać bezcenna dla każdego, kto żyje we współczesnym, zabieganym i chaotycznym świecie.


Jest to książka o nauce i historii; opowieść o tym, jak nasi przodkowie zapomnieli o marzeniach sennych i jak po latach zaczęliśmy odkrywać je na nowo. Wyobrażam sobie – i mam taką nadzieję – że gdy dowiecie się, jak bogate jest nasze życie wewnętrzne podczas snu, zapragniecie częściej zapamiętywać swoje sny, a nawet eksperymentować ze świadomym śnieniem.
Alice Robb, autorka książki Siła snów.


Alice Robb to amerykańska dziennikarka zafascynowana snem. Szczególnie interesuje ją tzw. świadome śnienie, czyli to, jak możemy wpływać na to, co się dzieje w naszych snach - układać scenariusze, reagować, zatrzymać koszmary, który się powtarzają. I co za tym idzie, wpływać na nasze życie poprzez sny.2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger