Bójka na czytanie i mnożenie czyli -nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę to mój ulubiony sposób na spędzanie czasu z dziećmi a absolutnym hitem jest, gdy możemy to robić na świeżym powietrzu. Dziś chciałabym Wam pokazać karciane gry od wydawnictwa EDGARD GAMES, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom można zabrać na piknik czy pod namiot i ćwiczyć refleks w chwilach nudy. Znacie typową grę DUBLE? Jestem przekonana, że większość z Was zna. Tu zasady zabawy są bardzo podobne- szukacie czym prędzej dwóch takich samych elementów.BÓJKA NA CZYTANIE  

Wyjątkowa gra dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, która poprzez połączenie nauki z zabawą daje najlepsze efekty w edukacji. Gra wykorzystuje metodę sylabowania i doskonali tę umiejętność z każdą rozgrywką! Na kartach znajdują się wyrazy z nazwami zwierząt i przedmiotów z życia codziennego. Wszystkim słówkom odpowiadają kolorowe, wesołe ilustracje przyciągające wzrok dziecka i skupiające jego uwagę podczas gry.


W zestawie karty z wyrazami podzielonymi według trzech poziomów trudności:
1. jednosylabowe i dwusylabowe, z sylabami otwartymi
2. dwusylabowe z sylabą zamkniętą i trzysylabowe
3. z polskimi znakami diakrytycznymi i głoskami

Wszystkich kart jest aż 105 sztuk !Bójka na mnożenie to gra dla dzieci rozpoczynających naukę mnożenia. Każda rozgrywka to matematyczny trening, dzięki któremu dziecko zrozumie proces wykonywania działań oraz nabierze swobody w liczeniu. Koniec z wkuwaniem tabliczki mnożenia na pamięć!

Bójka na mnożenie pozwala na połączenie nauki z zabawą, gwarantując najlepsze efekty w edukacji, co zaprocentuje na lekcjach matematyki i pozytywnie wpłynie na rozwój myślenia logicznego u dziecka.
Na kartach znajdują się kolorowe zapisy działań mnożenia oraz iloczynów. Karty zostały podzielone według trzech poziomów trudności: mnożenie przez 1-5 i 10; mnożenie przez 6-9 oraz najtrudniejszy wariant: mnożenie w zakresie 1-10. Dodatkowe karty z tabliczką mnożenia 1-10 pomogą w szybkiej powtórce i utrwaleniu zdobytej wiedzy.  


Obie gry znaleźć możecie tu : Bójka na...


1 komentarz:

  1. Świetna metoda wspomagania nauki! Moja córka już jest na nie za duża, ale chętnie kupię je dla młodszych dzieci z naszej rodziny. Na pewno im się przydadzą:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger