Niesforne ziarenko i straszny wieczór

 

Seria „Smaczna Banda i Emocje”, która zdobyła w USA liczne nagrody i wyróżnienia, obejmuje błyskotliwie napisane i doskonale przetłumaczone opowieści. Warto zebrać je wszystkie i stworzyć jedyną w swoim rodzaju biblioteczkę! W serii „Smaczna Banda i Emocje” ukazały się m.in. książki „Niesforne Ziarenko”, „Wzorowe Jajo”, „Bystre Ciastko” i „Skwaszone Winogrono”. Kolejne tytuły autorstwa Jory’ego Johna i Pete’a Oswalda już niebawem w księgarniach.


Tegoroczne Halloween to dla Niesfornego Ziarenka wyjątkowo straszny wieczór. Nie ma pomysłu na przebranie, które sprawi, że wszystkim innym pestkom opadną szczęki. A do tego jest przekonane, że dobra zabawa będzie tylko wtedy, gdy zrobi furorę na mieście. Co wymyśli Ziarenko, by zyskać na czasie i mieć kilka godzin więcej na przygotowanie przebrania? I czego się przy okazji nauczy?

„Niesforne Ziarenko i straszny wieczór” to książka, która pozwoli w przystępny sposób zaprosić dziecko do rozmowy o emocjach, uczuciach, potrzebie akceptacji, a wreszcie o tym, że zamartwianie się błahostkami to nie najlepsza droga do szczęścia. Choć temat opowieści nawiązuje do Halloween, jej uniwersalne przesłanie jest aktualne przez cały rok, i to bez względu na to, ile lat ma czytelnik. Maluchy znajdą tu zabawną, pięknie zilustrowaną historię, a nieco starsi – mądrość, o której łatwo zapomnieć w codziennym stresie, zgiełku i zamieszaniu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger